Turlar


1.Gün Antalya - Dresden - Prag
Antalya Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde, 06:30’da siz değerli konuklarımızla toplanma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Sunexpress HY XQ 296 seferi ile saat 08.35’de Dresden’e uçuş. Yerel saatle 10:55’da varış. Alanda bekleyen özel otobüsümüzle önce Dresden panoramik şehir turu, Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Prag’a transfer. Akşam Eksta Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği bu turumuzda lokal restaurantta yerel müzisyenlerin, dansçıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği .: 65 Euro (Kişi Başı)

2.Gün Prag
Kahvaltıdan sonra Prag şehir turu. Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Ekstra Yılbaşı Gala Gecesine katılma imkanı. Geceleme otelimizde. MUTLU YILLAR .....

Ekstra Yılbaşı Gecesi ve yemeği .:........ Euro (Kişi Başı)

3.Gün Prag
Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra Karlovy Vary turuna katilabilir. Geceleme otelimizde.. Bu turumuzda öncelikle Dünyaca ünlü Lapis Elmasın Çek cumhuriyeti fabrika satış mağazasını ziyaret ediyoruz. Burada birbirinden değerli taşların sergilendiği mağazada indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalabilirsiniz.Mağazada verilecek serbest zaman ardından Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız
Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu (45 euro)


4 .GÜN MEISSEN- WEIMAR - LEIPZIG-: Sabah kahvaltı sonrası, Yolumuz üzerinde Meissen kasabasını ve Ulusal Meissen Porselen Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Şehir tüm dünyada sembolü iki adet çapraz mavi kılıç olan Meissen Porselenleriyle tanınmaktadır. 1.000 yıldan daha eski bu şehri ziyaret edenler sadece porselen sanatının en zarifiyle değil, muhteşem bir parıltıya sahip bir yerle tanışacaklar Ardından Weimar’a, doğru yola çıkıyoruz. 1800'lü yıllarda aydın, asil ve aynı zamanda burjuva kültürü, parkların sanat tarihi açısından önemi ve şehrin 18. ve 19. yüzyıllarda ruhani merkez görevi görmesi, Weimar’ın Unesco tarafından seçilmesine yol açtı. Klasik Weimar’ın en önemli delillerinden biri de, şairin neredeyse 50 yıl boyunca oturmuş olduğu, Barok tarzında inşa edilmiş olan Frauenplan'daki Goethehaus'dur. Friedrich Schiller adı da Weimar ile ayrılmaz bir şekilde bütünlemiştir: Son yıllarını o zamanki geniş meydanda bulunan evinde geçirmiştir. Eski Hofgärtnerei'da bulunan Franz Liszt’in evi bu gün bir müze olarak bulunmaktadır. Akşamüstü Leipzig’de otelimize yerleşme.

5. GÜN LEIPZIG – ANTALYA Sabah kahvaltı sonrası panoramik şehir turumuzda Rönesans devri binalarından Altes Rathaus, Şehir Tarihi Müzesi, Diorama Heykeli, turuncu renkli cephesiyle Barok dönemin binalarından olan Apelshaus, dünyanın en güzel alışveriş merkezlerinden olan Madlerspapassege görüyoruz. Sonrasında yürüyüş turumuza, kuruyemiş çarşısı olan Naschmarkt, şık ticaret binası olan Alte Börse, Göthe Heykeli, eski ticaret meydanı olan Hendelshof'u geziyoruz, daha sonra havaalanına hareket Sunexpress Havayolları XQ 275 ile saat 14:40'da Hareket 18:55’te Antalya’ya varış ve gezimizin sonu.

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Sunexpress ile Antalya/Dresden-Leipzig/Antalya arası uçak bileti,
  Havalimanı vergileri,
  Otellerde 4 gece konaklama, Sabah kahvaltıları,
  Alan- Otel- Alan transferleri, Tüm şehirlerarası transferler,
  Programda yeralan panoramik şehir turları,
  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
  Şehir ve otel vergileri,
  Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Vize Ücreti (120 Euro)
  Yurtdışı Çıkış Harcı,
  Ekstra Turlar,
  Rehber ve şoför tipleri,
  Seyahat Sağlık Sigortası (15 EURO) (65 yaş üstü misafirlerimiz için 30 Euro`dur.)

Pasaport ve Vize :

  SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

Uçuşlar :

  SUNEXPRESS HAVA YOLLARI İLE

Lütfen Dikkat :

Acentemiz, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.