Turlar


İstanbul – Abu Dhabi - Sydney

Yolculuğumuza Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tura Turizm kontuarı önünde rehberimiz ve yetkililerimiz ile buluşarak başlıyor ve Etihad Havayolları’nın öğle uçuşu ile Abu Dhabi’ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Abu Dhabi’ye varışımızı takiben Etihad Havayolları’nın bağlantılı uçuşu ile Sydney’e hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz.
Abu Dhabi – Sydney

Akşam saatlerinde Sydney’e varışımız ile birlikte otele transfer ediliyor ve dinlenmek için serbest zaman ayırıyoruz. Aynı anda dünyanın hem en büyük adası, hem de en küçük kıtası olma özelliğine sahip Avustralya, kendi içinde bunun çok ötesinde kontrastları da barındıran bir ülke konumundadır. Birbirinden kozmopolit şehirleri, vakit geçirmenin benzersiz bir zevke dönüştüğü limanları ve tabi ki tabiatın cömertçe sunduğu hazineleri ile Avustralya, misafirlerini tadına doyulmaz bir deneyim sunmaktadır. Sydney, Avustralya’nın en eski yerleşim merkezlerinden birisi olup, ülkenin ekonomi dahil her açıdan kapitali olmasına rağmen başkenti değildir. Sydney’de yaşam 1778 senesinde bir sömürge kolonisi olarak başlamış olup, 60 sene boyunca İngiliz toplumunun istenmeyen suçlu kişilerini barındırmıştır. Böylesine olumsuz bir başlangıca rağmen Sydney, şu anda dünyanın en ünlü kültür ve sanat merkezlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Ülkenin en eski şehri olan Sydney, gerek kültürü, gerek sahilleri, gerek gece hayatı ve dünyanın en büyük doğal limanı olan Sydney Limanı ile turizmin göz bebeği sayılan destinasyonlardan birisi olma özelliğine sahiptir. Şehir, bir ikon haline gelmiş dünyaca ünlü yapıları, dünyanın farklı yerlerinden aldığı göçle birlikte oluşmuş çok kültürlü kimliği, doğa ve şehir yaşamının birbiri ile uyum içinde nefes aldığı ve kendine hayran bırakan modern şehir hayatının en güzel örneklerinden birisidir. Geceleme otelimizde.
Sydney

Kahvaltı sonrası Sydney’i daha yakından tanıyacağımız şehir turumuza çıkıyoruz. Botanik Bahçesi, Müzik Konservatuarı, Devlet Kütüphanesi, Parlamento Binası, Hyde Park Kışlası ve Azize Meryem Katedrali gezilerimiz ile birlikte kısa bir fotoğraf molası veriyor, sonrasında ise Woolloomooloo Limanı gezimizi yapıyoruz. Turumuzun devamında Kraliçe Elizabeth Alışveriş Binası, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Opera Binası bugünkü duraklarımız arasında yer alıyorlar. Opera Binası, Sydney'in 10 senede tamamlanmış olan sembol binası olup, Danimarkalı Joern Utzon'a 2003 senesinde Pritzker Mimarlık ödülünü kazandırmıştır. Panoramik şehir turumuzun sonrasında Sydney Limanı’ndan tekneye binerek bu güzel şehri başka bir açıdan keşfe çıkıyor ve tekne turumuz sırasında deniz ürünlerinden oluşan bir menü ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.
Sydney

Bugün Sydney’i kendi frekansımız ile keşfedebilmek için serbest zaman ayırıyor, kişisel aktivitelerimize yoğunlaşmak ve alışveriş yapabilme imkânına sahip oluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği tam günlük Mavi Dağ turuna katılabilirler. Sydney’in 103 km batısında yer alan Mavi Dağlar, mistik ve bir o kadar da vahşi dokusu ile Avustralya’nın en büyük kanyonu olma özelliğine sahiptir. Okaliptus ormanları, yeşille gökyüzü mavisinin birbirine karıştığı manzaralar ve nesli tükenen hayvan türlerinin buluştuğu 1.000 kilometrekarelik bir alana yayılmış olan Mavi Dağlar, 2000 senesinden beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor ve her sene binlerce ziyaretçisini ağırlıyor. Gün içerisinde ayrıca ziyaret edeceğimiz Featherdale Doğal Yaşam Parkı’nda kıtaya özgü dünyanın herhangi bir başka noktasında rastlanması çok güç olan egzotik kuşlar, kangurular, çizgi filmi de bulunan ünlü Tazmanya canavarı, Vombat ve koala gibi yerel hayvanların doğal yaşam alanlarını görme şansına sahip oluyoruz. Turumuz boyunca yeşil ve mavinin birbirine karıştığı nefes kesen manzaranın keyfine varıyoruz. Aborjin mitolojisine göre taşlaştıklarına inanılan ve “Üç Kız Kardeş” olarak bilinen tepelerin manzaralı yolculuğu, yağmur ormanları ile Avustralya’nın en büyük kanyonunun mistik kokulu vahşi tabiatının büyüsüne kapılıyoruz. Turumuz sonrasında Sydney’e dönerek otele geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
Sydney – Melbourne

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyor ve yerel havayolları ile Melbourne’a hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte havalimanından otele transfer ediliyor ve Melbourne’da serbest zaman ayırıyoruz. Dünyanın en yaşanılabilir şehirler listesinde ilk sırayı yakalamış olan Melbourne, çekici yaşam koşulları, iklimi, harika şehir yapılanması, siyasi istikrarı, sağlık hizmetleri ve tabi ki kültürel yaşamı ile yaşanılabilirlik seviyesinin çıtasını en ciddi yükselten şehirlerin başında gelmektedir. Melbourne, ülkenin en kalabalık ikinci şehri konumunda olup, yarım küre üzerinde nüfusu 1 milyonun üzerinde olan kalabalık nadir şehirlerden bir tanesidir. Avustralya'nın kültür başkenti olarak bilinen Melbourne şehrinin ismi "değirmen suyu" anlamına gelmektedir. Siviller tarafından kurulan şehir, ismini İngiliz Başbakanı Lord Melbourne'dan almaktadır. Bölgeye göç eden İngiliz göçmenler tarafından 1835 senesinde kurulan Melbourne, 1847 senesinde Kraliçe Victoria tarafından resmi bir şehir olarak kabul edilmiştir. Her yıl, gerek Avustralya'nın diğer şehirlerinden, gerekse dünyanın dört bir yanından milyonlarca misafiri ağırlayan Melbourne, muhteşem iklimi ve senenin her dönemine yayılmış olan kültür ve sanat etkinlikleri ile turizmin gözdelerinden birisi sayılmaktadır. Geceleme otelimizde.
Melbourne

Bugün Melbourne’u daha yakından tanıyacağımız panoramik şehir turuna çıkıyoruz. Westgate Köprüsü, Melbourne Belediye Binası, Victoria Parlamentosu, 1909 senesinde yapılan ve Melbourne banliyölerine giden tren ağının merkez istasyonu olan ünlü Flinders Caddesi İstasyonu, şehrin kalbi sayılan Federasyon Meydanı, Saint Kilda ve Saint Paul katedralleri turumuzdaki duraklarımız arasında yer almaktadır. Şehrin sembolik eserlerinden birisi olan bu katedral, Katolik inancının da önemli yapı taşlarından biri sayılmaktadır. Gotik mimari tarzının geç örneklerinden biri olan yapının inşasına 19.yüzyıl sonlarında başlanmış ve 20.yüzyıl başlarında tamamlanmıştır. Günümüzün devamında Anzak Anıtı, Fitzroy bahçeleri, Melbourne Müzesi, Kaptan Cook’un evi, Botanik bahçeleri, kriket sahaları ve Melbourne Üniversitesi panoramik panoramik gezimizdeki geçeceğimiz duraklardan olmaktadır. Geceleme otelimizde.
Melbourne

Bugün Melbourne’u kendi frekansımız ile keşfe çıkmak için serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği küçük penguenler cenneti olan Phillip Adası turuna katılabilirler. Phillip Adası, fok ve küçük penguenlerin yaban hayatı yaşadığı büyüleyici bir koleksiyona sahiptir. İzleme platformuna yerleştiğinizde yaşayacaklarınızın kısa özeti şöyledir: Boş sahile bakan küçük tribün hınca hınç doludur. Güneş batarken hava soğur ve ortalığı uğultulu bir bekleyiş kaplar. Tansiyon tırmanırken gözler derinleşen kasveti kucaklar. Birden denizde ufak, kara bir kafa belirir. Sonra bir diğeri, bir diğeri derken küçük kara kafalardan oluşan bir grup ortaya çıkar. Sonunda, ilk cesur penguen, badi badi kıyıya çıkar, korkulu gözlerle etrafa bakar ve birden çok sayıda arkadaşı ona katılır. Küçük penguenler beliriverir ve topluca kum tepeciklerindeki yuvalarına, sahile doğru yürürler. Bu büyüleyici, tatlı, vahşi yaratıklar, çocuklarına balık bulmak için kilometrelerce seyahat ederler. Sadece 33 cm boyundaki kahramanlardır. Önceden, Peri Penguenler olarak adlandırılan bu benzersiz Küçük Penguenleri huşu dolu gözlerle kendilerine bakan bir otobüs dolusu izleyiciyle, günlük yaşamlarını sürerken izlemekte ruhani bir şeyler vardır. Gün batımında, karaya geri dönen küçük penguenleri görünce şaşıracaksınız. Turumuz sonrasında otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Melbourne - Queenstown

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyor ve yerel havayolları ile Queenstown’a hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte havalimanından otele transfer ediliyor ve Queenstown’da serbest zaman ayırıyoruz. Queenstown, ortalama 20.000 nüfusa sahip, eşine çok az rastlanır enfes manzaralara sahip, dağlarla çevrili ve göl kıyısında yemyeşil bir tabiata sahip, sokaklarında trafik lambası bile olmayan, ortalama 1.5 kilometrekarelik bir alana yayılmış küçük bir kasaba ve bu küçük kasaba her sene ortalama 2 milyona yakın ziyaretçiyi kendisine çekiyor. Dünyanın neredeyse bozulmamış en doğal halini görebileceğimiz Queenstown, “Yüzüklerin Efendisi” filminde de plato olarak kullanılmıştır. Geceleme otelimizde.
Queenstown

Kahvaltı sonrası Queenstown’ı daha yakından tanıyacağımız gezimiz başlıyoruz. Aynı zamanda dağcılık ve kış sporları merkezi de olan Queenstown, Wakatipu Gölü’nün kıyısında kurulmuş olup, Remarkables adı verilen testere dişleri gibi görünen dağ sırası olağanüstü manzaralar sunmaktradır. Yüzüklerin Efendisi filminden hatırlayacağımız Wakatipu Gölü, Queenstown’ı adrenalin sevenler için baş tacı yapan ve maceracı ruhunu şekillendiren Hackett Bungy Köprüsü de fotoğraf meraklıları için davetkâr kareler sunmaktadır. Orta Dünya’yı ayaklarımızın altına aldığımız bu şehirde, ziyaret edeceğimiz son durak ise büyüleyici Arrowtown. 2012 yılında altını keşfinden bu yana 150. Yılını keşfeden Arrowtown’dan artık madenciler gitmiş olsa da, bu erken yerleşimcilerin kasabası çok iyi muhafaza edilmiş ve kendi başına bir hazine haline gelmiştir. Göller Bölgesi Müzei ve Çin Madenciler İskanı ile butik alışveriş mağazaları, kafe ve restoranlar da burada bulunmaktadır. Geceleme otelimizde.
Queenstown

Kahvaltı sonrası Queenstown’da serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği şüphesiz dünyanın en muhteşem doğal hazinelerinden birisi olan Milford Sound turuna katılabilirler. Yeni Zelanda'nın en çok bilinen yerlerinden birisi olan Milford Sound, kayalıkları ve orman alanları ile yılda 500 binden fazla misafirini ağırlıyor. Yemyeşil yağmur ormanları ve tehlikeli uçurumlarla sarılmış bölgede, penguenler, yunuslar, fok balıkları yaşıyor. Karlı dağların doruklarından buzul vadileri boyunca eşsiz manzaralara tanık oluyoruz. Ardından Homer Tüneli’ni geçerek ayna gibi yansıyan göl manzaraları sayesinde unutulmaz anlar yaşıyoruz. Tekne ile yapılacak olan gezimizde falezlerden akan eşsiz şelaleleri ve yağmur ormanlarını eğer şansımız olursa yunuslar eşliğinde görüyoruz. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Queenstown – Auckland

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyor ve yerel havayolları ile Auckland’e hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte Auckland’de panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Auckland’ın batısındaki kumsallar sörfçüler için biçilmiş kaftandır ve Devonport, Long Bay ile Mission Bay gibi körfezler yüzmeyi amaçlayanlar için idealdir. Limanlar yatlarla dolup taşar. Burası denizcilerin en sevdiği şehirlerden biridir. Kara hayatını sevenler ise Queen Street, Ponsonby Road ve Karangahape Road gibi bölgelerde gece hayatının tadını çıkarabilirler. Eden Dağı, Waiheke Adası ve North Head gibi sönmüş volkanlar ile adalann bir kısmı doğal parklardır ve tarih öncesi yerleşimlerin ve sonradan yapılmış kalelerin kalıntılan buralarda görülebilir. Keşfetmeye değer diğer bölgeler arasında Hunua Ranges ve Waiketere Ranges Parkı yer almaktadır. Kelly Tarlton’un Sualtı Dünyası oldukça popülerdir ve Auckland Sanat Galerisi’nde Yeni Zelandalı ressamlann çalışmalannın yer aldığı önemli koleksiyonlar bulunmaktadır. Auckland’ın dünyada yaşanılması gereken 10 şehirden biri olduğu söylenmektedir ve bulunduğu konuma bakılırsa bunun nedeni kolaylıkla anlaşılacaktır. Turumuz sonrasında otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Auckland

Bugün Auckland’i kendi gözümüz ile keşfe çıkmak için serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Hobbit Köyü turuna katılabilirler. JRR Tolkien tarafından yazılan hayal Orta Dünya, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin karakter memleketi. Yeni Zelandalı film yapımcısı Peter Jackson sayesinde, Orta-Dünya için fon olarak Yeni Zelanda'nın en görsel çarpıcı manzaraları ile canlandırıldı ve Hobbitler tüm dünyada ünlü oldu. Yüzüklerin Efendisi üçlemesini 11 Oscar kazanmış, yaklaşık 2.9 milyar dolar hasılat elde etmişti. Hobbiton film setinin platosu gerçek Orta Dünya Yeni Zelanda'nın kuzeyinde, 6 bin nüfuslu Matamata kasabası yakınında. Auckland'dan karayoluyla iki saatte ulaşılan film seti 1998'de inşa edildi. Russell Alexander'ın 10 bin koyun otlattığı 48 dekarlık çiftliği, vadinin kuytusundaki alana serpiştirilen Hobbit mağaraları, masalsı bacalı kulübeler, yel değirmeniyle yeni bir görünüm kazandı. Gezi sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Auckland

Kahvaltı sonrası Auckland’de serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenlediği Rotorua Jeotermal Bölgesi & Gayzerler Bölgesi turuna katılabilirsiniz. Yeni Zelanda'nın kuzey adasında yer alan Rotorua, şehirle aynı adı taşıyan gölün kenarına kurulmuş, küçük sakin ve muhteşem doğasıyla ziyaret edenleri büyüleyen bir yer. Doğal hazinesi olan volkanik parkı ve termal sularıyla bir cazibe merkezi haline gelen şehir doğa ve adrenalin tutkunlarının merkezidir. Rotorua volkanik aktiviteleriyle de içinde ve çevresinde kendine özgü birbirlerinden farklı onlarca termal kaynağa hayat veriyor. Yok edici volkanlar sunduklarıyla burada yaşayanlara hayat veriyor. Rotorua'da Te Puia’da Yeni Zelanda'nın esas yerlileri olan Maorilerin geleneksel danslarını da izleme şansımız oluyor. Öğle yemeğimizi de alacağımız köyde bölgenin jeotermal bölgesinde termal bölgeye hayat veren gayzerleri yakından keşfetme şansına sahip oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Auckland - Sydney - Abu Dabi

Kahvaltı sonrası kişisel aktivitelerimiz ve alışveriş için serbest zaman ayırıyor ve rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak havalimanına transfer ediliyoruz. Yerel havayolları uçuşu ile Sydney’e hareket ederek varışımız ile birlikte Etihad Havayolları’nın akşam uçuşu ile Abu Dhabi’ye hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz.
Abu Dhabi - İstanbul

Abu Dhabi’ye varışımız ile beraber Etihad Havayolları’nın bağlantılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyor ve varışımız ile beraber yolculuğumuzun sonuna geliyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  - Etihad Havayolları ile İstanbul – Abu Dhabi – Sydney / Sydney – Abu Dhabi – İstanbul arası ekonomi sınıf dış hat uçak bileti
  - Yerel havayolları ile Sydney – Melbourne – Queenstown – Auckland arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti
  - Havalimanı ve güvenlik vergileri
  - Sydney’de Rydges World Square Hotel veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
  - Melbourne’da Hotel Rydges Melbourne veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
  - Queenstown’da Heritage Queenstown veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
  - Auckland’de Copthorne Hotel veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
  - Programda belirtilen tüm turlar ve transferler
  - Tura Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  - Sydney’de öğle yemeği dahil tekne gezisi
  - Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  - Vize ücreti (300 EUR)
  - Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
  - Programda ekstra olarak belirtilen turlar
  - Otel ekstraları ve bahşişler
  - Öğle ve akşam yemekleri

Pasaport ve Vize :

  VİZE GEREKMEKTEDİR.

Uçuşlar :

  ETIHAD HAVA YOLLARI

Lütfen Dikkat :

Ekstra Turlar

Sydney Mavi Dağlar Turu:
Sydney’in 103 km batısında yer alan Mavi Dağlar, mistik ve bir o kadar da vahşi dokusu ile Avustralya’nın en büyük kanyonu olma özelliğine sahiptir. Okaliptus ormanları, yeşille gökyüzü mavisinin birbirine karıştığı manzaralar ve nesli tükenen hayvan türlerinin buluştuğu 1.000 kilometrekarelik bir alana yayılmış olan Mavi Dağlar, 2000 senesinden beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor ve her sene binlerce ziyaretçisini ağırlıyor. Gün içerisinde ayrıca ziyaret edeceğimiz Featherdale Doğal Yaşam Parkı’nda kıtaya özgü dünyanın herhangi bir başka noktasında rastlanması çok güç olan egzotik kuşlar, kangurular, çizgi filmi de bulunan ünlü Tazmanya canavarı, Vombat ve koala gibi yerel hayvanların doğal yaşam alanlarını görme şansına sahip oluyoruz. Turumuz boyunca yeşil ve mavinin birbirine karıştığı nefes kesen manzaranın keyfine varıyoruz. Aborjin mitolojisine göre taşlaştıklarına inanılan ve “Üç Kız Kardeş” olarak bilinen tepelerin manzaralı yolculuğu, yağmur ormanları ile Avustralya’nın en büyük kanyonunun mistik kokulu vahşi tabiatının büyüsüne kapılıyoruz.
Kişi Başı : 185 EUR

Melbourne Phillip Adası Turu:
Phillip Adası, fok ve küçük penguenlerin yaban hayatı yaşadığı büyüleyici bir koleksiyona sahiptir. İzleme platformuna yerleştiğinizde yaşayacaklarınızın kısa özeti şöyledir: Boş sahile bakan küçük tribün hınca hınç doludur. Güneş batarken hava soğur ve ortalığı uğultulu bir bekleyiş kaplar. Tansiyon tırmanırken gözler derinleşen kasveti kucaklar. Birden denizde ufak, kara bir kafa belirir. Sonra bir diğeri, bir diğeri derken küçük kara kafalardan oluşan bir grup ortaya çıkar. Sonunda, ilk cesur penguen, badi badi kıyıya çıkar, korkulu gözlerle etrafa bakar ve birden çok sayıda arkadaşı ona katılır. Küçük penguenler beliriverir ve topluca kum tepeciklerindeki yuvalarına, sahile doğru yürürler. Bu büyüleyici, tatlı, vahşi yaratıklar, çocuklarına balık bulmak için kilometrelerce seyahat ederler. Sadece 33 cm boyundaki kahramanlardır. Önceden, Peri Penguenler olarak adlandırılan bu benzersiz Küçük Penguenleri huşu dolu gözlerle kendilerine bakan bir otobüs dolusu izleyiciyle, günlük yaşamlarını sürerken izlemekte ruhani bir şeyler vardır. Gün batımında, karaya geri dönen küçük penguenleri görünce şaşıracaksınız.
Kişi Başı : 195 EUR

Queenstown Milford Sound Turu:
Yeni Zelanda'nın en çok bilinen yerlerinden birisi olan Milford Sound, kayalıkları ve orman alanları ile yılda 500 binden fazla misafirini ağırlıyor. Yemyeşil yağmur ormanları ve tehlikeli uçurumlarla sarılmış bölgede, penguenler, yunuslar, fok balıkları yaşıyor. Karlı dağların doruklarından buzul vadileri boyunca eşsiz manzaralara tanık oluyoruz. Ardından Homer Tüneli’ni geçerek ayna gibi yansıyan göl manzaraları sayesinde unutulmaz anlar yaşıyoruz. Tekne ile yapılacak olan gezimizde falezlerden akan eşsiz şelaleleri ve yağmur ormanlarını eğer şansımız olursa yunuslar eşliğinde görüyoruz.
Kişi Başı : 210 EUR

Auckland Hobbit Köyü Turu:
JRR Tolkien tarafından yazılan hayal Orta Dünya, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin karakter memleketi. Yeni Zelandalı film yapımcısı Peter Jackson sayesinde, Orta-Dünya için fon olarak Yeni Zelanda'nın en görsel çarpıcı manzaraları ile canlandırıldı ve Hobbitler tüm dünyada ünlü oldu. Yüzüklerin Efendisi üçlemesini 11 Oscar kazanmış, yaklaşık 2.9 milyar dolar hasılat elde etmişti. Hobbiton film setinin platosu gerçek Orta Dünya Yeni Zelanda'nın kuzeyinde, 6 bin nüfuslu Matamata kasabası yakınında. Auckland'dan karayoluyla iki saatte ulaşılan film seti 1998'de inşa edildi. Russell Alexander'ın 10 bin koyun otlattığı 48 dekarlık çiftliği, vadinin kuytusundaki alana serpiştirilen Hobbit mağaraları, masalsı bacalı kulübeler, yel değirmeniyle yeni bir görünüm kazandı.
Kişi Başı : 180 EUR

Auckland Rotoura Turu:
Yeni Zelanda'nın kuzey adasında yer alan Rotorua, şehirle aynı adı taşıyan gölün kenarına kurulmuş, küçük sakin ve muhteşem doğasıyla ziyaret edenleri büyüleyen bir yer. Doğal hazinesi olan volkanik parkı ve termal sularıyla bir cazibe merkezi haline gelen şehir doğa ve adrenalin tutkunlarının merkezidir. Rotorua volkanik aktiviteleriyle de içinde ve çevresinde kendine özgü birbirlerinden farklı onlarca termal kaynağa hayat veriyor. Yok edici volkanlar sunduklarıyla burada yaşayanlara hayat veriyor. Rotorua'da Te Puia’da Yeni Zelanda'nın esas yerlileri olan Maorilerin geleneksel danslarını da izleme şansımız oluyor. Öğle yemeğimizi de alacağımız köyde bölgenin jeotermal bölgesinde termal bölgeye hayat veren gayzerleri yakından keşfetme şansına sahip oluyoruz.
Kişi Başı : 155 EUR

Avantajlı Ekstra Tur Paketi:
Yukarıda belirtilen 5 adet ekstra tur paketi 925 EUR yerine satış ofisimizden rezervasyon sırasında alınması halinde 800 EUR olarak ücretlendirilmekte olup, yalnızca rezervasyon esnasındaki taleplerde geçerlidir.
Genel Bilgilendirme

Genel Bilgilendirme:
- Fiyatlar; Havayollarının 01.10.2016 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
- Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.
- Tura Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
- Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
- Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

İptal Koşulları:
- 45 - 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25'i kesilip geri kalanı iade edilir.
- 30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50'si kesilip geri kalanı iade edilir.
- Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100'ünü Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
- Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir. İşbu iade kurallarının ER (erken rezervasyon) paketlerinde geçerli olabilmesi için NSIK (Normal Seyahat İptal Koşulları) Sigortası satın alabilirsiniz.