Turlar


1.Gün İSTANBUL – VENEDİK
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 09.10’da hazır bulunulması. Türk havayolları’nın TK 1871 sefer sayılı uçağı ile saat 11:40’ta Venedik’e hareket ve yerel saat 13:15’te varış. Varışımızın alan bekleyen özel otobüsümüz panoramik Venedik şehir turu için hareket. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Rialto Köprüsü, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler (25 Euro). Geceleme otelinizde.

2.Gün VENEDİK – CENOVA
Sabah kahvaltısının ardından Cenova’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Verona Sirmione Köyü Garda Gölü turuna katılabilirler (75 Euro). Sonrasında tarihde İtalyan şehir devleti Cenevizin başkenti ve ünlü kaşif Cristof Kolomb’un doğduğu ,İtalyanın en büyük limanına sahip Cenova şehrine hareket ve panoramik şehir turu. San Lorenzo meydanı ve katedrali,Piazza de Ferrari, Deniz Feneri, Antik Liman ve Dükler sarayı görülecek yerler arasındadır.Geceleme otelinizde.

3.Gün CENOVA
Sabah kahvaltısının ardından kişisel aktivite ve alışverişleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Nice Cannes Monaco Monte Carlo turu (90 Euro). Turumuz Cannes gezisi ile başlıyor, daha sonra Nice şehrinin ünlü sahil şeridi Promenade des Angleis ile devam ediyor. Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı görülecektir. Sonrasında ise Cannes ve Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Farklı güzellikler görülerek Cenova otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

4.Gün CENOVA – SANTA MARGARİTA PORTOFİNO -FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve sonrasında şarkılara ilham kaynaği olmuş ve pastel renkli evleri ile yıllarca hiç bozulmamış yapısı ile sizleri büyüleyecek olan İtalya’ nın en güzel kıyılarından olan Santa Margarita Portofino görüldükten sonra Floransa’ya hareket ve varışa istinaden panoramik şehir turu. Arno Nehri ,Ponte Vecchio köprüsü ,Santa Maria Del Fiore Katedrali ve Senjörlük meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra Akşam yemekli Lucca Turu (45 Euro). Geceleme otelinizde.

5.Gün FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Mega Toscana turu (100 Euro). Da Vinci köyü, San Gimignano, Siena ve Pisa olmak üzere dört farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. Da Vinci köyü: Yüzyılın mucidi Leonardo Da Vinci ‘nin doğduğu, evinin ve müzesinin bulunduğu , başta üzüm ve zeytin olmak üzere nefis tarım ürünlerinin üretildiği, tepeler, villalar, tarım evleri, çiftlikleri ile ünlü ve Leonardo da Vinci nin yaşadığı zamanda olduğu gibi tarihi ve doğal dokunusu korumuş olan Da Vinci Köyü görülecektir. Siena : Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak Kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler.Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

6.Gün FLORANSA – ROMA
Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya transfer ve otelinize varış sonrasında * Panoramik Roma şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri. Sonrasinda serbest zaman . Arzu eden misafirlerimiz ile Rome İkonları gece turu (25 Euro).Roma’nın en önemli İkonlarını rehberiniz ve Roma gece ışıklarının eşliğinde keşfetme şansı bulacaksınız.Tur sonrası otelinize transfer.


7.Gün ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Öğle yemekli Napoli Pompei Outlett turuna katılabilirler (95 Euro). İtalya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Ardından Outlett gezimiz yapılacaktır. Gezi bitiminde Roma otelimize transfer ve geceleme otelinizde.

8.Gün ROMA – İSTANBUL
Sabah erken alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Albano Nemi gölü (Çilek köyü) turuna katılabilirler (45 Euro). Eşsiz bir doğaya sahip olan Albano Nemi gölü ve köyünü gördükten sonra havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK 1866 sefer sayılı uçağı ile 15:20’de İstanbul’a hareket,. Yerel saati ile 18:50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Venedik / Roma – İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,
  Programda belirtilen otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar,
  Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
  Venedik, Cenova, Floransa ve Roma panoramik şehir turları,
  Santa Margarita Portofino çevre gezileri
  Profesyonel rehberlik hizmetleri,
  Özel tekne ile Venedik-San Marco adasına geçiş,
  Otel vergileri Turist şehir vergileri,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  —Vize ücreti ve servis bedeli(120 Euro) —
  İsteğe bağlı seyahat sigortası(15 Euro) —
  Ekstra turlar kişisel harcamalar —
  Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL),
  Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,
  Portofino çevre gezisi için isteğe bağl tekne ile ulaşım kişi başı:15 euro,
  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

Pasaport ve Vize :
Uçuşlar :

  THY İLE

Lütfen Dikkat :