Turlar


1. Gün İstanbul - Singapur
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Tura Turizm deski önünde saat 11.30da buluşuyoruz. Singapur Havayolları SQ 391 sefer sayılı uçuş ile saat 13.25de hareket. Geceleme uçakta.
2. Gün Singapur- Ho Chi Minh City
Yerel saat ile sabah 05.00de Singapura varış ve SQ 172 sefer sayılı uçuş ile saat 09.50de Saygona hareket. Ho Chi Minh Cityye yani bildiğimiz adıyla Saygona saat 11.00 de varışımızın ardından otelimize yerleşeceğiz ve akşam yemeğinde Vietnam mutfağının egzotik lezzetleri sizlere yol yorgunluğunuzu unutturacak!
3. Gün Ho Chi Minh City- Cu Chi Tünelleri- Ho Chi Minh City
Sabah kahvaltımızın ardından meşhur Cu Chi Tunnelsı (Cu Chi Tünellerini) geziyoruz. Toplam uzunluğu 250 kmyi bulan ve bir mühendislik harikası olan bu Gerilla tünelleri, belgesellere konu olmuştur. Zamanında içerisinde hastaneler, mühimmat depoları, banyolar ve meşhur savaşçılara ev sahipliği yapan odalar bulunan bu yapıya şaşırmaya hazır olun! Gezimizin ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda yedikten sonra Saygona geri dönüyoruz. Öğleden sonra, Saigonu gezeceğiz. Fransız sömürge döneminde yapılmış Tarihi Postane ve Notre Dame Katedrali, Hotel De Ville, Reunification Palace, Ben Than Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Bu kalabalık şehirde sizlere en farklı gelecek olan şey, binlerce hatta yüz binlerce motosiklet görmek olacaktır. Vietnam hızla gelişen bir ülke, halk da henüz turistlere çok alışmamış. Kendilerine benzemeyen yabancıları görünce yakın ilgi gösteriyor ve sizlerle birlikte fotoğraf çektirmek istiyorlar! Turumuz sonrası akşam yemeği için yerel bir restorana gideceğiz ve ardından geceleme için otelimize döneceğiz. Bugün o kadar da yorulmadık diyorsanız şehri bir de gece ışıklarında gezmenizi tavsiye ederiz. Vietnamın İstanbul u diyebileceğimiz Saygon diğer şehirlerden çok daha modern, gece hayatı çok daha renkli ve kumarhaneler her yerde.
4. Gün Ho Chi Minh City (Saygon)-My Tho - Ben Tre - Can Tho
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Mekong Deltası Turu için bir saat süren rahat bir otobüs yolculuğu ile deltanın büyük limanı My Thoya gidiyoruz. Vietnamın yiyecek ambarı olan bölgeye Vietnamca "Dokuz Ejder" deltası deniyor. Sebebi Mekong nehrinin denize 9 büyük koldan ulaşması. Sularla kaplı bu bölgeyi hakkıyla gezebilmek için keyifli bir tekne yolculuğuna çıkıyoruz. Eşsiz doğa manzaralarıyla hafızalarınıza kazınacak gezimizin eminiz ki sizlere hayatınızda hiç unutamayacağınız bir deneyim yaşatacak. Çin kayığı da denilen Sampanaya binerek egzotik ağaçlarla çevrili dar kanallardaki unutulmaz gezimize devam edeceğiz. Hindistan cevizi şekerlemeleri satan yerel bir imalathaneyi de gezerek turumuzu bitiriyoruz. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restaurant ta alacağız.
5. Gün Can Tho - Hanoi
Sabah erkenden sular üzerinde kurulmuş Cai Rang pazarına gidip, bu pazarı “Sampan” botumuzla geziyoruz ve turumuzun sonunda Hanoi uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz. Yerel Havayollarının uçuşu ile başkent Hanoi ye hareket ve varışın ardından geceleme için otelimize yerleşiyoruz.
6. Gün Hanoi
Sabah kahvaltısının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bu hareketli başkent ziyaretçilerine pek çok tarihi ve kültürel güzellik sunuyor. Görülecek yerlerin başında halkın Ho Amca dediği, Vietnam devriminin mimarı ve Sosyalist Vietnam Cumhuriyetinin kurucusu Ho Chi Minhin mumyasının bulunduğu Ho Chi Minh Mozalesi ve hayatının son on 10 yılını geçirdiği başkanlık sarayı ve bahçesinde yer alan kazıklar üzerine inşa edilmiş otantik evi var. Ziyaretimiz sonrası Lotus çiçekli bir havuzun ortasından yükselen zarif Tek Sütunlu Single Pillar Pagoda, Vietnamın ilk üniversitesi olarak kabul edilen ve 11. yüzyılda inşa edilmiş olan Temple of Literature. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restaurantta alacağız, öğle yemeğimiz sonrasında şehir gezimiz devam ediyor. Hoan Kiem Gölü ve romantik kırmızı bir köprü ile ulaşılan Ngoc Son Tapınağını göreceğiz. Ziyaretlerimiz sonrası Hoan Kiem Gölü ve Eski Şehir etrafında yöreye özgü tuk tuk tarzı bisikletler ile otantik bir tur gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restaurant ta aldıktan sonra, geceleme için otelimize geçiyoruz .
7. Gün Hanoi-Halong Bay (Teknede)
Erken kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve yaklaşık 4 saat sürecek bir otobüs yolculuğu sonunda Halong Körfezine varıyoruz. Hangi kelime Halong Bayın doğa mucizesini doğru anlatır; belki de hepsi yetersiz. Kireçtaşıdan oluşan 3000e yakın adacığın “Tonkin Körfezi” içerisinde dağılarak oluşturdukları manzara akıllardan kolay kolay çıkacak gibi değil. Halong Bay için “doğanın sanat eseri” ya da “doğanın paha biçilemez şaheseri” demek hiç de abartılı olmaz. Unesconun “Dünya Mirası” listesinde olan körfez bu adacıkların içerisinde saklı sayısız mağaraya da ev sahipliği yapıyor. “Cave of Wonders”, “Swan Islet”, “Surprising Cave”, “Pelican Cave” gibi mağaraların bazılarının uzunluğu 2 kmyi bulur. “Halong” ejderhanın denize girdiği yer anlamına geliyor ve bu ejderhanın çevre dağlarda yaşadığına inanılıyor. Hava ve denizin durumu da “ejderhanın kıyılarda koşmasına ve denize girmesine göre” değişen olaylar olarak yorumlanıyor.
Özel körfez turu için saat 12:30 da teknemize binip, hoş geldin kokteylleri eşliğinde büyüleyici manzaranın tadını çıkarıyoruz. Kabinlerimize yerleştikten sonra turumuz başlıyor olacak. Öğle ve akşam yemeklerimizi teknede alacağız. Öğleden sonra yüzme imkânımız bile olacak. Köyleri, yüzen evlerde yaşayan köylüleri göreceğiz. Geceleme gemide.
8. Gün Halong Bay - Hanoi - Siem Reap
Gemi yolculuğumuz sabahın ilk ışıkları ile birlikte devam ediyor. Sıcak çay ve kahvelerimizi yudumlarken eşsiz körfezlerden geçiyoruz. Güzel bir kahvaltıyı takiben, muhteşem manzarası ile hafızanıza kazınacak körfezde bir yüzme molası daha veriyoruz. Doğal güzellikler arasındaki unutulmaz yolculuğumuz öğle saatlerinde limana varışımızla tamamlanıyor. Limanda bizi bekleyen özel aracımızla, Hanoi Havalimanına hareket ediyoruz yolculuğumuz sırasında öğle yemeği ve Yerel Havayollarının uçuşu ile Kamboçya nın Siem Reap şehrine uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer oluyor ve akşam yemeği yiyoruz. Geceleme otelimizde.
9. Gün Siem Reap -Angkor
Sabah kahvaltısının ardından bir dünya harikası olan Angkor Watı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Tapınak kompleksi Pekindeki İmparatorluk Sarayından bile daha büyük olan 81 hektarlık bir araziye kurulmuştur. Ayırt edici 5 kulesi Kamboçya Bayrağında yer almaktadır. Sanat tarihçilerine göre Kimmer sanatı ve mimarisinin en iyi örneği olan bu başyapıttaki kuleler mitolojik Meru Dağının 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder. Bölgedeki en önemli ikinci tapınak olan Bayon tapınağıda göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molasının ardından bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohmu geziyoruz. Angelina Jolienin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, bu sebeple ayrıca bir cazibe merkezi. Bu gizemli tapınak, içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölen oluşturuyor. Daha sonra otelimize dönerek dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi dans gösterisi eşliğinde yerel bir restoranda alacağız. Ardından Barlar Sokağı nda zaman geçirmek için serbest zaman.
10. Gün Siem Reap
Kahvaltının ardından Tonle Sap Gölü Turu için hareket edeceğiz. Siem Reape 15 km uzaklıkta bulunan Tonle Sap, dünyanın benzersiz ekolojik su rezervlerinden biridir. Bu harika su dünyası Kamboçyalılar için bir hayat kaynağı. Güney Doğu Asyanın en büyük gölü olan Tonle Sap, aynı zamanda dünyanın en büyük taşkın su yatağıdır. Göl üzerinde yüzen evlerde geleneksel yaşamını sürdüren bölge halkının, günlük hayatına ve yaşam tarzına tanık olacağımız ilginç ve güzel bir tekne turu yapacağız. Öğle yemeğini yerel bir restaurantta aldıktan sonra, tur sonunda Siem Reap e döneceğiz. Akşam yemeği yerel tatlar ile renkleniyor. Geceleme otelimizde.
11. Gün Siem Reap - Singapur
Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelden ayrılıyor ve Siem Reap Havalimanına hareket ediyoruz. Silkair Hava Yolları MI 636 nolu seferi ile saat 18.35de Singapura doğru yola çıkıyoruz. Yerel saat ile 21.35de Singapur a varıyoruz.
12. Gün Singapur - Istanbul
Singapur Hava Yolları SQ 392 nolu sefer ile saat 01.50de İstanbula doğru yola çıkacağız. Saat 07.25de İstanbul a varışımızla turumuz sona eriyor. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Singapur Hava Yolları ile İstanbul - Saigon / Siem Reap - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti,
  Vietnam Havayolları ile Can Tho - Hanoi ve Hanoi - Siem Reap uçuşları
  Havalimanı ve güvenlik vergisi
  Saigonda 1.Sınıf Otellerde/Grand Hotelde vb. oda - kahvaltı konaklama
  Hanoide 1.Sınıf Otellerde/Silk Path Hotelde vb. oda-kahvaltı konaklama
  Can Tho da 1.Sınıf Otellerde/Can Tho Resort vb. oda-kahvaltı konaklama
  Halong Bayde 1.Sınıf Otellerde/Syrena Cruise vb. nehir gemisinde tam pansiyon konaklama
  Siem Reapta 1.Sınıf Otellerde/Tara Angkor Hotel de vb. oda-kahvaltı konaklama
  Programda dahil olduğu belirtilen tüm transferler
  Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar
  Öğle ve akşam yemekleri
  Türkçe rehberlik hizmeti
  Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Vietnam Vize servis bedeli (100 Euro)
  Kamboçya Vize Ücreti ($ 30) (Sınırda nakit olarak ödenecektir)
  Vizeler için lütfen yanınızda toplam 4 adet (3 x 4 ya da 4 x 6 cm ebadında )vesikalık bulundurmanızı rica ederiz.
  Her türlü kişisel harcamalar
  Öğle ve Akşam yemekleri sırasında alınacak ekstralar ve içecekler
  Yurtdışı çıkış harcı
  Yerel Rehber ve kaptan Bahşişleri ( Kişi başı günlük 10 Usd, turda rehberiniz tarafından toplanacaktır. )

Pasaport ve Vize :

  Vietnam Vize servis bedeli (100 Euro)
  Kamboçya Vize Ücreti ($ 30) (Sınırda nakit olarak ödenecektir)

Uçuşlar :

  Singapur Hava Yolları ile İstanbul - Saigon / Siem Reap - İstanbul 

  Vietnam Havayolları ile Can Tho - Hanoi ve Hanoi - Siem Reap

Lütfen Dikkat :