Turlar


20/21ocak İSTANBUL - DOHA - BANGKOK (Ucakta)

Sabiha Gokcen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Qatar Havayolları kontuarı onunde saat 18.15‘da hazır bulunulması Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Qatar Havayollarının QR 242 sefer sayılı ucuşu ile saat 21.15 de Doha ya hareket. Yerel saat ile 01.30 da Doha ya varışımıza istinaden Qatar Havayollarının QR 836 sefer sayılı ucuşu ile saat 03.05 de Bangkok a hareket geceleme ucakta.

21 ocak BANGKOK

Rahat ve guvenli ucuşumuzun ardından yerel saat ile 13.20‘te Bangkok Havalimanı na varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, Oğleden sonra Bangkok şehir turu. Şehir turunda icinde dunyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yuksekliğiyle, Yatan Buddha Heykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa lar (mezar taşları), Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve icinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı nı geziyoruz. Daha sonra Cin Mahallesi, Cicek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland ın şu andaki kralının Bangkok taki Malikanesi gorulecektir. Tur bitimi otelinize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra duzenleyeceği Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı; turuna katılabilirler (15 Euro). Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı turumuzda once Tayland ın en buyuk deniz mahsulleri restoranına gidecek burda gunluk getirilen deniz mahsullerinden secerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyeceğiz. Bu restoranın sloganı if it swims we have it; yani yuzuyorsa bizde vardır;. Yemeğimizin ardından Bangkok un en meşhur gece pazarı olan Cin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha cok taklit urunlerin (Rolex saat, Versace canta vs.) ağırlıklı olduğu PatPong gece pazarına geciyoruz. Unlu alışveriş ve barlar sokağında guzel vakit gecireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

22 ocak BANGKOK

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek ‘ Yuzen Carşı & Yılan Ciftliği turuna katılabilirler (40 Euro). Bu turumuzda Bangkok un dışına cıkarak yol uzerinde ilk once dunyaca tanınmış Siam İkizleri nin doğduğu Samut Songkram kasabasında bir Hindistan cevizi ciftliğine uğruyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tay halkının nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağactan yapılmış hediyelik eşyaları goruyoruz, ayrıca icerdeki orkide bahcesini de gezebilirsiniz. Burdan hareket edip 10 dk civarında otobus yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Burdan teknelere binip nefis egzotik uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yuzen Carsı ya geliyoruz, nehir uzerindeki kanoların icinde kurulan acık pazarı gorecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız Yuzen carşıyı oğlen kapanana kadar geziyoruz. Ayrıca bir yılan ciftliğine uğrayacak, burada Kobra ve Piton gibi yılanlarla yapılan ilginc bir gosteri izleyeceğiz. Donuş yolunda ağac oymacılığının en guzel orneklerinin bulunduğu ağac oyma atolyesini gezecek, burada gul ve tik gibi değerli ağacların sanatcıların nasıl mukemmel bicimde şekillendiğini goreceğiz. Bangkok a donuş yolunda rehberinizin alacağı Tayland ın en meşhur tropic meyvelerinin tadına bakacaksınız. Oğleden sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak duzenleyeceği ‘ Bangkok Kanal Gezisi turuna katılabilirler (35 Euro). Bu tura katılmadan Bangkok gorulmuş sayılmaz. Turumuz esnasında Bangkok un tarihi kanallarında ozel teknemiz ile dunyanın hicbir yerinde goremeyeceğiniz ilginc manzaraları gorme fırsatı. Tay lıların kanallar uzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin onunde kutsal kedi balıklarını besleyecek, ve gezimizi bitirmeden once Bangkok un en meşhur 3 tapınağından biri olan muazzam mimarisiyle Wat Arun u gezeceğiz. Tur sonrası otele donuş ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak duzenleyeceği ‘ Chao Praya Dinner Cruise & Asiatique Riverfront Gece Pazarı turuna katılabilirler (40 Euro). Uzakdoğunun Venedik i olarak bilinen Bangkok un krallar nehri Chao Praya uzerinde 41 metre genişliğindeki teknemizde canlı muzikli akşam yemeği sizleri bekliyor. Yemeğimizin ardından tarihi Siam Krallığına dayanan, okyanus otesi Avrupalı ulkeler ile Tayland arasında ilk ticaretin yapıldığı bolgede inşa edilmiş , tarih ve modernizmin icice gectiği, icerisinde 1500 den fazla dukkan ve restaurant ile , Bangkok un en yeni eğlence merkezi olan Asiatique gidiyoruz. Alışveriş icin serbest zaman gecirirken krallar nehri olarak bilinen Chao Praya a karşı iceceklerinizin tadını cıkarmanın tam zamanı. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

23 ocak BANGKOK - PHUKET

Sabah kahvaltisinin ardindan odalarin boşaltılması ve Bangkok havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, yerel havayollari ile Phukete ucuyoruz. Phuket e varisimiza istinaden ozel otobusumuz ile otel e transfer ve oda anahtarlarinin dagitilmasi ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak duzenleyeceği akşam yemekli ‘ Phuket Fantasea turuna katılabilirler. (55 Euro). Şov oncesi akşam yemeğimizi acık bufe olarak aldıktan sonra gosterinin yapıldığı tiyatro kısmına geciyoruz. Las Vegas stili bu muhteşem gosteride; 4 boyutlu efektler, havada bale, akrobasi, ozel efektler, fil gosterisi ve Tay kulturunun masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını buyulu bir atmosferde izliyoruz. Her yaştan ziyaretcileri buyuleyen bu gosteride cok guzel bir gece gecireceğinizden eminiz. Otele donuş. Geceleme otelinizde.

24 ocak PHUKET

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek tam gunluk ‘ Phi Phi Adası turuna katılabilirler (70 Euro). Surat teknelerimizle Phuket in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don a hızlı bir şekilde ulaşım. Palmiye ağacları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio nun The Beach; filminin bazı bolumlerinin cekildiği Maya Bay; de denize girme ve guneşlenme imkanı. İkinci sırada Phi Phi Ley e uğruyoruz. Burada Viking Mağarası nı ziyaret ediyoruz. Oğle yemeğimiz Phi Phi Adası nda. Akşam yine surat teknelerimizle otelimize donuş. Otele donuş. Geceleme otelimizde.

25 ocak PHUKET

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak duzenleyeceği ‘ James Bond Adası turuna katılabilirler (70 Euro). Gezi teknemizle hızlı bir şekilde ilk durağımız bir cok belgesele konu olmus Panak ve Hong adaları olacak. Ozel kanolarımız ile yapacağımız bu gezi sırasında, koy ve mağaralar arasında mutheşem doğa manzarlarına şahit olacağınız bir mecara sizleri bekliyor. Acık bufe olarak teknemizde alacağımız oğle yemeğinin ardından bir sonraki durağımız James Bond Altın tabancalı adam; bolumunun cekildiği James Bond Adası. Bu adadaki meşhur kayayı ve sahili goruyoruz, adadaki Musluman koylulerden alışveriş yapabilmek ve bol bol fotoğraf cektirmek icin serbest zaman. James Bond adasından sonraki en son durağımız snorkel yapabileceğimiz, yuzup sahilinde guneşlenip dinlenebilecegimiz Lawa adası veya Naka Adası olacaktır. (Hava şartlarına gore karar verilecek) Tur bitimi otelimize donuş. Geceleme otelimizde.

26 ocak PHUKET

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak duzenleyeceği ‘ Fil Safarisi turuna katılabilirler. (35 euro). Doğal ortamda fillerin uzerinde yapacağımız bu gezide keyifli anlar yaşayacağız. Tur sonrası otelimize geri donus ve serbest zaman. Geceleme otelinizde

27 ocak PHUKET -- DOHA - İSTANBUL

Sabah erken saatlerde odaların boşaltılması ve havalimanina hareket. Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Qatar Havayolları nın QR 843 sefer sayılı ucuşu ile saat 08.15‘da Doha ya hareket. Yerel saat ile 11.15 da varış. Varışın ardından Qatar Havayolları nın QR 241 sefer sayılı ucuşu ile saat 14.25 te İstanbul a hareket. Yerel saat ile 19.15 da İstanbul a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Qatar Yolları ile İstanbul - Doha - Bangkok // Phuket - Doha - İstanbul parkurunda ekonomi sınıf ucuşları,
  Yerel Havayolları ile Bangkok - Phuket parkurunda ekonomik sınıf ucuşları,
  Secilen kategorideki otellerde oda kahvaltı bazında konaklama,
  Tum havaalanı otel - havaalanı ve şehirlerarası transferler,
  Otellerde welcome coctaili (Tayland)
  Otellerde bagaj tasima islemleri (Tayland),
  Bangkok da panoramik şehir tanıtım turu,
  Havalimanı Vergileri.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Seyahat sigortası (15 Euro),
  Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
  Yurtdışı cıkış harcı bedeli.
  Belirtilen kategorideki otellerde oda kahvaltı bazında 6 gece konaklama

Pasaport ve Vize :

  VİZE GEREKMİYOR...

Uçuşlar :

  QATAR HAVAYOLLARI

Lütfen Dikkat :