Turlar


1. Gün İstanbul - Paris
Gezimiz Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Tura Turizm kontuarı önünde yetkililerimiz ve rehberimiz ile buluşarak başlıyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ile Paris'e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimaninda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Paris sehir turu için yola çikiyoruz. Işıltılı bir Paris sabahında Seine Nehri kıyılarında başlıyoruz rüya gibi bir yolculuğa. Cam Piramit'in ayışığı ile renklendiği saatlere kadar devam ediyor günümüz. Seyahatimizin bu ilk gününde görecegimiz yerler arasında Eyfel Kulesi, Champs Elysees, Da Vinci Şifresi isimli kitaba ve aynı isimli sinema filmine konu ve mekan olmuş Louvre Müzesi ve Piramidi, D'Orsay Müzesi yer alıyor. Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyonun Mezari, Meclis Binası, Alexander III Köprüsü, 1890 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız Devrimi'nde önemli olayların sahne aldığı Concorde Giyotin Meydanı, Madeleine Kilisesi ve Opera Garnier aracımız ile gezerken göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
2. Gün Paris - St.Malo
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bizi bekleyen özel aracımız ile hareket. Zaman; Brittany yollarında kıyıların ilham perisi St Malo'ya doğru giderken lirik şarkılar söyleme zamanı. 400 km'lik bu yol sırasında kendinizi ara sıra ünlü bir ressamın tablosunun içinde, arada sırada da ünlü bir bestekarın notalarının arasında gezinirken bulacaksınız. St. Malo'ya varışımızın takiben otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından yürüyerek gerçekleştirilecek şehir turumuzda tarihi surları dolaşacak ve gelgitlerin şekillendirdiği Plage du Sillon'da gezinti yapacağız. Akşam yemeğinde bölge mutfağının en önemli lezzeti olan olan kabuklu deniz ürünlerini ve buna ek olarak şehre özel krep “Galette”yi tatmanınızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.
3. Gün St. Malo – Mont Saint Michel – Dinard – St. Malo
Bu gün itibari ile 11.yy'da Akdeniz'deki en hakim güç Viking soyundan gelen Norman halkının ismini taşıyan, tarihte bir çok önemli olaya tanıklık etmiş Manş Denizi kıyılarında Normandiya ile tanışmaya başlıyoruz. Bu yerler hem Fransa'nın hem de İngiltere'nin en eski topluluklarına ev sahipliği yapmış topraklarıdır. Gelgitlerin ortasından gerçek bir mucizeye tanıklık etmek üzere tarihin izlerini süreceğimiz ortaçağın en güzel feodal katedral şehri Mont-Saint-Michel ilk durağımız. Britanny - Normandiya sınırını çizen Couesnon'nin Atlantik'e döküldügü bölgede bulunan UNESCO Dünya Kültür Mirasi Listesi'nde yer alan Mont-Saint-Michel Fransa'nın kuzeyine çıktıkça çıldıran doğanın yarattığı bu mucizenin en önemli tanığıdır. Normandiya kıyılarında deniz suyu ayaklarınızın altından bir anda yok olabilir. Ya da deniz sizi bir anda içine çekebilir. Tüm bunların yanında karşınızdaki gerçeklik suyun içinden fışkırmış bir kartal yuvası gibi kayalık bir adanın üzerinde duran Hristiyanların popüler uğrak yeri Mont-Saint-Michel'dir. Bu kayalık ada parçası sular çekilince yeniden kıyı ile birleşecek, geriye ise yaşananların tanığı derin bir çamur tabakası kalır. St. Maloya geri dönerken nehir kıyısında bulunan bölgenin en sevimli şehirlerinden Dinard'ı geziyoruz. Bu kent özellikle nehir kiyisindaki marinası ile gerçekten görülmeye değer. Geceleme otelimizde.
4. Gün St. Malo – Çıkartma Sahilleri (Omaha Beach) - Chateau
Otelimizde yapacagimiz kahvaltinin ardindan Normandiya çıkartmasının yapıldığı sahillere doğru ilerliyoruz. “En Uzun Gün”, “Er Ryan'ı Kurtarmak”, “Kardeşler Takımı” gibi önemli filmlere konu olan Normandiya Çıkartması 6 Haziran 1944'de başlamış aynı yılın Eylül ayına kadar devam etmiştir. Zorlu da olsa Alman Cephesi'nin yarılmasına ve Almanların buradan Fransa'nın ortasına kadar geri çekilmesine yol açmıştır. Omaha Beach, Müttefik Devletlerin çıkartma yaptığı sahillerden biri olarak bilinir. Bölge çok dalgalı olması sebebiyle tankların karaya çıkamadan battığı bir bölgedir. Dümdüz olan sahilde ancak bombalar ile açılan delikler askerlere siper olabilmiştir. Müttefikler bölgede büyük kayıplar vermiştir. Bu sahili, buradaki anıt ve müzeyi, yakınlardaki Amerikan Askeri Mezarlığı'nı ziyaret ediyor ve gecemizi geçirecegimiz şatomuza doğru yolumuza devam ediyoruz. Geceleme şatoda.
5. Gün Chateau - Bordeaux
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bordeaux'ya yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Bordeaux şehir turumuza başlıyoruz. Güneybatı Fransa'da Garonne nehrinin denize kavuştuğu yerde bir liman kenti olarak kurulan Bordeaux 8. Yüzyıldan beri devam ettirdiği şarap geleneği ile ün salmıştır. Şehir gezimizde, Bordeaux'nun UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınarak koruma altına alınmış liman bölgesini ve eski sokaklarını geziyoruz. Bordeaux'un en güzel mekanlarından biri olan Bourse Meydanı'yla gezimize başlıyoruz. Yeni saray için bir kraliyet meydanı olarak inşa edilmiştir. Burası ve etrafındaki diğer binalar ünlü Fransız mimar Ange-Jacques Gabriel tarafından tasarlanmıştır. Bourse meydanı gezimizin ardından Fransız Devrimi öncesine kadar ülkenin en büyük tiyatro salonu unvanını korumuş olan Büyük Bordeaux Tiyatrosunu ziyaret ediyoruz. Sainte Catherine Sokağı, Notre Dame Katedrali görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz ve geceleme otelimizde.
6. Gün Bordeaux - İstanbul
Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Bordeaux Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları ile İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul'a varışımızla seyahatimiz sona eriyor.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  - Türk Hava Yolları ile İstanbul - Paris / Bordeaux - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti,
  - Paris'te Mercure Paris Montmartre Hotel vb.1 gece oda ve kahvaltı konaklama,
  - St. Malo'da Oceania Hotel vb. 2 gece oda ve kahvaltı konaklama,
  - Normandiya'da Chateau de Sissi 1 gece oda ve kahvaltı konaklama,
  - Bordo'da Mercure Bordeaux Centre vb. 1 gece oda ve kahvaltı konaklama,
  - Programda dahil olduğu belirtilen tüm transferler,
  - Programda dahil olduğu belirtilen şehir turları,
  - Havalimanı ve güvenlik vergisi,
  - Türkçe yerel rehberlik hizmeti,
  - Zorunlu seyahat sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  - Vize ücreti ve servis bedeli,
  - Her türlü kişisel harcamalar,
  - Programda dahil olduğu belirtilmeyen geziler,
  - Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.

Pasaport ve Vize :

  SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

Uçuşlar :

  TÜRK HAVA YOLLARI

Lütfen Dikkat :