Turlar


1. Gun İSTANBUL - BILBAO - BURGOS

İstanbul Ataturk Havalimanı Dış Hatlar Terminali nde saat 09.00 da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Turk Havayolları TK 1317 sefer sayılı ucuş ile saat 12.50 de Bilbao ya hareket. Yerel saat ile 16.05 te Bilbao ya varış. Alanda bizi bekleyen ozel otobusumuz ile panoramik Bilbao şehir turu. Bu turumuzda gorulecek yerler arasında Plaza Nueva, Katedral, Guzel Sanatlar Muzesi, Guggenheim Muzesi ve Belediye Sarayı yer almaktadır. Tur sonrası akşam yemeği icin serbest zaman , Akşam yemeği sonrası Burgos a hareket ve varışımıza istinaden otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2. Gun BURGOS

Sabah kahvaltısı panoramik Burgos şehir turu Castilla-Leon Krallığı nın 5 y.y. boyunca başkenti olmuş Burgos şehir turunda Unesco Dunya Kultur Miras Listesi nde yer alan Burgos Katedrali, Las Huelgas Manastırı ve Plaza del Mercado gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrası sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak duzenlenecek olan Camino del Santiago & La Rioja turuna (75 Euro) katılma imkanı. Santa Domingo de la Calzada; cok değerli bir tarihi olan bu bolge Ortacağ sokakları ile unludur. İspanyol dilinin beşiği kabul edilen Yuso ve Suso bolgesi icerisinde yer alır. Gorulecek yerler arasında, Santo Meydanı, Hristiyan Hacılar Hastanesi, Katedral Santa Domingo de la Calzado vardır. Najera; Roman hukumdarlığı sonrası Musluman yonetiminde kalmış olan Najero Kayaların Arasındaki Kasaba manasına gelir. İslami calışmalar yapılmış olan bu bolgede Kuran ilk kez bir Avrupa diline tercume edilmiştir.Zaman icerisinde Hristiyan, Yahudi ve Musluman egemenliğine girmiştir. Gorulecek yerler arasında, Aziz Helen Manastırı, Najerilla Nehri Koprusu, Alcazar Kalıntıları vardır. Logrono; Ebro nehri kıyısındaki otonom bolgedir. Bir donem Keltler ve Romalılar hakimiyetinde kalmıştır. Gorulcek yerler arasında, La Rioja Parlamento Binası, Santa Maria de la Redanda Katedrali,Santa Maria de la Palacio Kilisesi, Revellin Duvarı,Bilim Evi,La Rioja Universitesi, Roma Harabeleri ve Logrono Hukuk Anıtı vardır. Dinlenmek ve yemek molası icin 50 den fazla Tapas restoranı bulabilirsiniz.Tur sonrası otele donuş ve geceleme otelimizde.

3. Gun BURGOS - SEGOVIA - MADRID

Sabah kahvaltısı sonrası Segovia ya hareket Segovia turumuzda Segovia Katedrali, Roma su kemerleri, unlu Disneyland logosundaki kale ile kulelerin ilham kaynağı olan Alcazar Sarayı ve Yahudi mahalleleri gorulecek yerler arasındadır. Oğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra duzenlenecek olan Avila Turuna (35 Euro) katılma imkanı. Erken Roma donemine ait olan bu şehirde Roma İmparatorluğu ve Vizigotlardan izler gormek mumkundur. Avila turumuzda, Valderrabanos Sarayı, Santa Terasa Meydanı, San Vicente Bazilikası, Avila Katedrali, Alcazar Kapısı, Avila Surları gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrası Segovia ya donuş ve Madrid e hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Gorulecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa gureşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz icin ekstra duzenlenecek olan Madrid Gece Turu (25 Euro).Geceleme otelimizde.

4. Gun MADRID - CUENCA - TERUEL

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak duzenlenecek olan Toledo turu (50 Euro) katılma imkanı. M.O. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, gunumuzde uc buyuk dine bağlı insanların bir arada, barışcıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya nın en onemli şehirlerinin başında gelen Toledo, şovalyeler şehri olarak bilinir. İber yarımadasının en buyuk nehri olan Tako şehrin icinden gecmektedir. Uzun sure İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dunya nın en buyuk Ortacağ şehirlerinden olduğu icin UNESCO Dunya Kultur Miras Listesi ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişotun yazarı Servantes bu şehirde doğmuştur. San Martin Koprusu, Damasquinos (Şam İşi), altın el işciliğinin yapıldığı atolyeler ve dukkanlar gorulecek yerler arasındadır.Tur sonrası otele donuş ve Cuenca ya hareket ve varışımıza istinaden şehir turu. Asma evlere ev sahipliği yapan bu sevimli şehir Cuenca Jucar ve Huecar isimli iki nehrin ortasında kurulmuş bir yanı dik yamaclıdır. Şehir eski ve yeni olmak uzere 2 kısma ayrılıyor. Eski şehir ahşap restore edilmiş evlerden ve nefesinizi kesecek kadar yuksek bir yamactan, yeni şehir ise jucar Vadisi nin altındaki modern yapılardan oluşmaktadır. Tur Sonrası Teruel e hareket Teruel e varışımıza istinaden panoramik şehir turu, goreceğimiz yerler arasında; Torico Meydanı, Mudejar Katedrali, El Salvador Kulesi, Marquis Tosos Sarayı, Gotik Katedral bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize transfer. Arzu misafirlerimiz ile ekstra duzenlenecek olan Albarrasin turu (35 Euro) ,Ortacağ ve Mudehar mimari stilin izlerinin bozulmadan gunumuze kadar gelmiş olduğu ve İspanya nın en guzel portre ve manzara fotoğraflarının cekildiği tablo koyu. Geceleme otelimizde.

5. Gun TERUEL - VALDERROBRES - BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası ozel otobusumuzle Valderrobres e hareket varış ve şehir turu.Valderrobres; cok eski bir tarihe sahip olan bu şirin şehir Gotik mimari acısından oldukca zengindir. Santa Maria la Mayor Katedrali, 14.yy dan kalma Valderrobres Kalesi, butun şehir boyunca uzanan Matarranya Nehrinin eşsiz manzarası, doğası ve tarihi bozulmamış bir şekilde ayakta kalan tipik bir İspanyol koyu sizi bekliyor olacaktır. Arzu eden misafirlerimizle extra duzenlenecek olan olan Morella turu (35 Euro). Morella; İspanya nın en guzel koyleri sıralamasında 1. sırada olan bu koy Yunan, Roma, Vizigot ve Fas hakimiyetinde bulunan bu koy bir cok tarihe tanıklık etmiştir. Stratejik bir oneme sahip olan İspanyol Kurtuluş Savaşı nın bir bolumu bu koy ve cevresinde yaşanmıştır. Ayrıca Floan olarak bilinen tatlılarıyla meşhurdur. Tur Sonrası Barcelona ya hareket ve varışımıza istinaden otele yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz icin ekstra duzenlenecek olan Barcelona ve lokal mahalleler gece turu (35 Euro). Barcelona hakkında turistik cok şey duydunuz ama unlu yonetmen Inarritu ve Woody Allen in filmlerine konu olan yerel sokakları ve hayatı tanımanızı sağlayacak bu ozel turumuzu kacırmamanızı oneririz. Gorulecek yerler arasında Paral-el mahalle, El Raval, El Born sokakları ve Plaza Real bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz tur esnasında belirlenecek serbest zaman icinde Tapas restoranlarıyla unlu El Born bolgesinde unutulmaz tatlar deneyimleyebilirler. Geceleme otelimizde.

6. Gun BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası ekstra duzenlenecek olan Barcelona İkonları turuna (55 Euro) katılma imkanı. İlk durağımız UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Dunya Mirası Listesi nde yer alan, Barcelona nın yetiştirdiği ve Art Nouveau (Modernismo) sanat akımının dunyadaki en onemli onculerinden kabul edilen unlu Katalan mimar-tasarımcı Antoino Gaudi nin yarattığı Park Guell. Park aynı zamanda ‘Viki Christina Barcelona filmine de sahne olan mekanlardan birisi. Ardından 1929 Barcelona Uluslararası Fuarı icin inşaa edilen ve ziyaretcilerine tum İspanya ya ait 117 farklı ve eşsiz mimari yapı ile adeta mini bir İspanya turu sunan İspanyol Koyu yani Poble Espanyol. Koyde ayrıca şehrin en onemli cam sanatları, butik cikolata, şarap ve el işi deri atolyelerini de keşfetme şansımız olacak. Daha sonra şehrin arka sokaklarında kaybolma vakti! Turumuzun yuruyuş etabına geciyoruz. Katalonya Meydanı ndan başlayarak Barcelona Katedrali ve Katedral Meydanı, Barcelona da bulunan ve İspanya daki Girona ardından en iyi korunmuş Yahudi Mahallesi kabul edilen ‘El Call , Saint Jaume Meydanı ve meydanın hemen yanıbaşında bulunan tarihi Roma şehri kalıntıları, Saint Neri Meydanı, Plaza Reial, şehrin hatta Avrupa nın en eski pazarlarından birisi olan Mercat de la Boqueria ve son olarak Font de Canaletes ceşmesi turumuz esnasında yuruyerek keşfedeceğimiz yerler. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra duzenlenecek Flamenco turu (55 Euro). Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7. Gun BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası ekstra duzenlenecek olan Gerona & Figueras & Dali Muzesi turu (65 Euro). Gerona & Figueras & Dali Muzesi turumuzda orta cağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, buyuk katedrali ve Yahudi mahallesi, unlu ressam Dali nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Muzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrasında otelinize transfer ve serbest zaman.

8. Gun BARCELONA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri ozel otobusumuz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Turk Havayolları TK 1854 sefer sayılı ucuş ile saat 11.35 te İstanbul a hareket. Yerel saat ile 16.05 te İstanbul a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Turk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Bilbao / Barcelona - İstanbul ucak bileti,
  Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
  Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
  Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,
  Valderrobres - Teruel- Cuenca - Madrid- Segovia - Burgos - Bilbao panoramik şehir
  Otel vergileri,
  Turist şehir vergileri,
  Turkce rehberlik hizmetleri.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Vize ucreti ve servis bedeli (120 Euro),
  Yurt dışı cıkış harcı bedeli,
  Her turlu otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
  Programda belirtilmeyen tum gezi ve turlar,
  Muze ve oren yerleri girişleri,
  İsteğe bağlı şofor bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
  İsteğe bağlı ozel seyahat sağlık sigortası (10 Euro )

Pasaport ve Vize :

  SCHENGEN VİZESİ

Uçuşlar :

  TÜRK HAVAYOLLARI

Lütfen Dikkat :

Avantajlı ekstra geziler A : 170 Euro yerine 100 EURO !!!

Barcelona ve Yerel Mahaller Gece Turu (35 Euro)

Camino del Santiago & La Rioja turu (75 Euro )

Albarrasin turu (35 euro) + Madrid Gece Turu (25 Euro) = 170 Euro

Avantajlı ekstra geziler B : 465 Euro yerine 390 EURO !!!

Barcelona ve Yerel Mahaller Gece Turu (35 Euro) + Girona & Figueras & Dali Muzesi (65 Euro)

Barcelona İkonları turuna (55 Euro) + Avila Turu (35 Euro)+ Morella Turu (35 Euro)

Camino del Santiago & La Rioja turu (75 Euro ) + Albarrasin turu (35 euro) + Madrid Gece Turu (25€)

Flamenco Turu (55 Euro) + Toledo turu+ Santa Maria Katedrali turuna (50 Euro) = 465 Euro 390€

(Tur esnasında lokal acente rehberine odenir.0-2 yaş ucretsiz olup,02-12 yaş %50 indirimlidir.)

3*-4*-5* şehir merkezi otel , ozel rehber ve arac, ulaşım talepleriniz icin sorunuz.

2 ayrı otel kategorisi olan programlarda Rehber coğunluğun konaklama yaptığı otelde konaklama yapacaktır.