Turlar


1. Gun İSTANBUL -MİLANO - SİRMİONE - VERONA - VENEDİK
İstanbul Ataturk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Atlas GlobalHavayolları kontuarıshy;shy;shy; onunde saat 08.00 de hazır bulunarak, bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Atlas Global Havayolları nın KK 6063 sefer sayılı ucuşu ile saat 10.35 te Milano ya hareket ve yerel saat ile 11.35 tevarış. Varışımıza istinaden Sirmione ye transfer ve Sirmione - Garda golu turu. İtalya nın en buyuk golu olan Garda Golunun incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil cicekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortacağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Sirmione Turumuz sonrasında Verona ya hareket. Unlu İngiliz edebiyatcı Shakespeare in eserine konu olmuş tarihteki en buyuk aşk hikayesi Romeo ve Juliet in evininde bulunduğu, Roma amfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya daki en buyuk amfitiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dunya Kulturel Mirası Listesi ndeki Kuzey İtalya nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında Venedik e hareket ve otelinize transfer.
02. Gun VENEDİK - FERRARA
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek olan * Venedik Kombi- Gondol turuna katılabilirler (65 Euro).Ozel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Buyuk Kanal dan gecip San Marco Meydanı na geliş. İstanbul dan getirilen granit sutunların da bulunduğu bu meydan yuzyıllar boyunca dunya ticaretinde soz sahibi olmuş Venedikli tuccarların buluştukları ve acık denizlere yelken actıkları onemli bir merkez. Daracık kanalları, kucuk meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik de suslemeleri ile ‘altın kilise unvanını kazanan ve on cephesini Latin istilasında İstanbul da Ayasofya dan sokulerek getirilen bronz atların suslediği Bazilika, mahkumların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri Son Bakış; Koprusu, buyuk kanal uzerindeki en buyuk kopru olan ve uzerinde dukkanlar bulunan Rialto Koprusu, Venedik in en onemli anıt binalarından Dukler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi nin gorulmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan ın Venediklilerin elinde tutulduğu sure icinde bir sure kaldığı Salute Kilisesi nin gorulmesinin ardından UNESCO Dunya Kulturel Mirası Listesi ndeki, ve bolgenin surlar icindeki en buyuk, Ortacağ - Ronesans şehri Ferrara ya transfer ve panoramik şehir turu. Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi gorulecek yer arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
3. Gun FERRARA - ROMA
Sabah kahvaltının ardından Roma ya hareket. Varışımıza istinaden otelimize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz ile Roma İkonları gece turu (35 Euro).Roma nın en onemli İkonlarını rehberiniz ve Roma gece ışıklarının eşliğinde keşfetme şansı bulacaksınız.Tur sonrası otelinize transfer.
4. Gun ROMA
Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Napoli & Pompei turu (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu soylenen ve İtalya nın en buyuk 3. Şehri olan Napoli de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dunyanın en unlu arkeolojik alanlarından biri olan Pompei gorulecektir. Pompei M.S. 79 da patlayan ve şehri yok eden Vezuv Yanardağı nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun suren kazıları sonucu, şehir tum canlılığıyla ortaya cıkarılmıştır. Gorulecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma otelimize donuş,
5. Gun ROMA- FLORANSA
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra duzenlenecek Roma ikonları ve Vatikan turu (55Euro).Urbs caput mundi yani Dunyanın merkezindeki kent; olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, muzik, alışveriş, guneş ve yemekleri ile karşınıza cıkan, antik donemden Ronesans a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa cıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre cekerken, Roma tum guzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma da once şehrin sembolu haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyator dovuşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin toren merkezi olan Roma Forumu, efsaneye gore icine para atanın tekrar Roma ya geleceğine inanılan Aşk Ceşmesi, sokak sanatcılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San t Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo gorulecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Floransa ya transfer. Geceleme otelinizde.
6. Gun FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak duzenlenecek Mega Toscana turu(95 Euro). San Gimignano, Siena, Pisa ve Lucca olmak uzere dort farklı geziden oluşan, tam gunluk Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve gorkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano :Cevresinde Dunyanın en kaliteli ve ceşitli uzum bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve turuf mantarlı peynirleri ile unlu,14.yy dan kalma ve etrafı surlarla cevrilmiş Toskana nın Orta Cağ şehrini geziyoruz. Siena :Orta Cağ dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa nın en buyuk meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile unludur. İtalya nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bolgesi nin gorulmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Lucca: İ.O 180 yılında kurulmuş olan Roma kolonisinden kalma,, 16. ve 17. yy tarihli yekpare surlarla cevrili, icerisinde Roma Amfiteatrı, saklı bahceleriyle etkileyici ve unlu besteci Puccini nin doğduğu toskana kentidir. Pisa; dunyaca bilinen en onemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle unludur. Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gonullerince fotoğraf cektirebilirler. Tur sonrası otelinize transfer, geceleme otelinizde.
7.Gun FLORANSA - MİLANO
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Ronesans turuna katılabilirler (35 Euro). Ronesans ın başkenti Floransa da, aynı zamanda Pinokyo nun memleketi olan bu şirin şehirde once portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat ceken ve Avrupa nın 4. buyuk kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali n dışarıdan gorulmesi. Katedralin en dikkat ceken ozelliklerinden biri de bazıları Kur an-ı Kerim de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek icin kullanılan Giotto nun Can Kulesi, yuzyıllar boyunca Floransa nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo un nun unlu Davut Heykeli nin de bulunduğu Senyorler Meydanı ile antika ve kuyumcu dukkanlarıyla meşhur Eski Kopru (Ponte Vecchio) gorulecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Milano ya transfer. Geceleme otelinizde.
8.Gun MİLANO - ISTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrasında Milano şehir turu icin hareket. Avrupa nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve buyuk usta Leonardo Da Vinci nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha bicilemez sanat eserleriyle de one cıkıyor. İtalya nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme icme deneyimi icin de doğru adres olan Milano da unlu opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, bircok unlu markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano gorulecektir. Tur bitimiMilano havalimanına transfer. Atlas Global Havayolları nın KK 6064 sefer sayılı ucuşu ile saat 14:55 te İstanbul a hareket. Turkiye yerel saati ile 19:45 de İstanbul a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Atlas Global Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul(IST) - Milano (MXP)/ Milano (MXP)- İstanbul(IST) gidiş donuş ucak bileti ikram dahil,
  Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar,
  Ferrara, Verona, Sirmione veMilano panoramik şehir turları,
  Otel vergileri & Turist şehir vergileri,
  Havalimanı - otel - şehirler arası transferler
  Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
  Profesyonel rehberlik hizmetleri
  Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Vize ucreti ve servis bedeli (120 Euro )
  Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
  Muze ve oren yerleri giriş ucretleri,
  Yurtdışı cıkış vergisi, 15 TL
  İsteğe bağlı şofor bahşişleri (kişi başı 5 Euro ).

Pasaport ve Vize :

  SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

Uçuşlar :

  ATLAS GLOBAL HAVA YOLLARI İLE

Lütfen Dikkat :

* Venedik Kombi turu tren, ozel tekne ve gondol ile gercekleştirilmektedir.
** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bolgelerinden birinde sunulmaktadır.
*** Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Noventa Di Piave ve Treviso bolgelerinden birinde sunulmaktadır.
**** Ferrara konaklamaları San Martino, Bentivoglio, San Pietro in Casale bolgelerinden birinde sunulmaktadır.
***** Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.
**** Venedik Kombi ve Gondol turu (65 Euro) + Roma İkonları ve Vatikan turu (55 Euro)
Floransa Şaheserleri ve Ronesans turu (35 Euro) Mega Toskana turu - Siena & San Gimignano & Pisa & Lucca (95 Euro)
Avantajlı ekstra geziler: 250euro yerine, 195 EURO(Tur esnasında lokal acente yetkilisine odenir)
*** 0-2 yaş ucretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.