Turlar


1.Gun - İstanbul - Kapıkule

19:30 Kadıkoy Evlendirme Dairesi Onu

20:00 Mecidiyekoy Migros Onu (Eski Alisamiyen Stad Karşısı)

20:30 Bakırkoy İncirli Omur Plaza

Verilen Guzergahlarda Misafirlerimizle Buluştuktan Sonra Kapıkule Kara Hudut Kapısına Doğru Hareket Ediyoruz. Burada Gumruk Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından Bulgaristan a Giriş Yapıyoruz. Gece Yolculuğumuzun Ardından Sabah Saatlerinde Romanya ya Giriş Yapacağımız Ruscuk/Giurgiu Kara Hudut Kapısına Ulaşıyoruz Ve Pasaport, Gumruk İşlemlerinin Ardından Tur Programımıza Başlamış Bulunmaktayız.

2.Gun: Kapıkule - Bukreş - Sinaia - Bran - Brasov - Sinaia

Bulgaristan uzerinden transit gecerek yaklaşık 10 saatlik yolculuğumuzdan sonra Sabah saatlerinde sınır kapılarındaki işlemlerimizin ardından yol uzerinde bulunan tesisimizde kahvaltı molası veriyoruz ve kahvaltının ardından Romanya nın Transilvanya bolgesine hareket ediyoruz. Bolgeye varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz icin ekstra olarak duzenlenecek Romanya nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazanan ‘ TRANSİLVANYA&ŞATOLAR turumuza başlıyoruz. Muthiş doğal ve tarihi guzellikleri icinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa nın en guzel şatolarından biri olan Peleş Sarayı ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula Şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikcilerde alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi guzellikleri ve kafeleri ile unlu Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortacağ Alman Rokoko uslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu guzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca goreceğimiz yerler arasındadır. (45 €) Tur programımızın ardından gecelemeyi yapacağımız Transilvanya Bolgesinin doğası en iyi şekilde korunmuş Sinaia Şehrine geciş yapıyoruz. Geceleme otelimizde

3.Gun: Sinaia - Sighişoara - Sibiu

Otelde Alacağımız Kahvaltının Ardından Transilvanya nın Kalbinde Yer Alan En Guzel Kasabalarından Biri Olan Sighişoara ‘Ya Gidiyoruz. Alman Mimarisinin Etkilerinin Gorulduğu Sighişoara, Uzun Donemler Askeri Ve Diplomatik Acıdan Romanya nın En Onemli Bolgesi Olmuştur. Goreceğimiz Yerler Arasında Saat Kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yuzyılda Yapılmış Venedik Evi, Şu Anda Restoran Olarak Kullanılan Dracula nın Evi, Boynuz Ev, Kilise Gorulecek Yerler Arasındadır. Oğle Yemeği Molamızın Ardından 2007 Yılında Avrupa Kultur Başkenti Olan Sibiu ‘Ya Gidiyoruz. Transilvanyan Saxonsları Tarafından 12. Yuzyılda Yapılmış Donemin En Pahalı Kalesi İle Unludur. Ayrıca Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Buyuk Meydan, Katedral Gorulecek Yerler Arasındadır. Geceleme Sibiu Da Bulunan Otelimizde.

4.Gun: Sibiu - Hunedoara - Timişoara

Otelde Alacağımız Kahvaltının Ardından Romanya nın Batı Kısmında Yer Alan Ayrıca Romanya nın 2. Buyuk Şehri Olan Osmanlı Tarihinde Avrupa da Osmanlı İmparatorluğunun En Onemli Şehirlerinden Biri Olan Timişoara Hareket Ediyoruz . Dileyen Misafirlerimiz İcin Yol Guzergahımız Uzerinde Bulunan Dunyanın En İyi 10 Kalesi İcerisinde Gosterilen Hunedoara Kalesi olarakta bilinen , Corvin Kalesi Ziyaretimizi Gercekleştiriyoruz. 15.Yuzyılda Hunedoara da inşa edilmiş Gotik-Ronesans tarzlarını taşıyan kale buyuk oranda Gotik tarzda inşa edilmiştir. Fakat Ronesans mimari unsurlarını da icermektedir. Kale tarih boyunca 5 defa yanmıştır. Vlad Tepes (Kont Drakula, Kazıklı Voyvoda) in John Hunyadi tarafından 7 sene boyunca bu kalede tutsak edilmesinden dolayı Bram Stoker ın kitabındaki Drakula Şatosunun Burası Olduğuda Duşunulur. (20 €) Kale Ziyaretimizin Ardından Timişoara Hareket Ediyoruz Şehire Ulaşmamızın Ardından Klasik Şehir Turumuza Başlıyoruz. Panoromik Turumuz Esnasında St. George Katedrali , Timişoara Ortadoks Katedrali , Banat Muzesi Goreceğimiz Başlıca Eserlerdendir. Şehir Turumuz Sonrası Konaklama Yapacağımız Hotelimize Geciyoruz. Geceleme Timişoara da Bulunan Otelimizde

5.Gun: Timişoara - Budapeşte

Sabah Hotelimizde Alacağımız Sabah Kahvaltımızın Macaristan ın Başkenti Olan Budapeşte Hareket Ediyoruz. Yaklaşık 152. Yıl Osmanlı Medeniyeti Altında Kalan 1873 Yılında Kurulan Budapeşte Şehrine Ulaşmamıza Mutakip Şehir Turumuza Başlıyoruz. Şehir Turumuz Kapsamında Budapeşte Parlemento Binası , Kahramanlar Meydanı, Opera , Sinagog , Erszebet Koprusu, Balıkcılar Kulesi, Zincirli kopru,Kale ve Mathias Kilisesi, Başlıca Goreceğimiz Yerler Arasındadır.Şehir Turumuzun Ardından Konaklama Yapacağımız Hotelimize Geciyoruz. Dileyen Misafirlerimiz İcin Ekstra Olarak Duzenleyeceğimiz Cingan Gecesine Katılabilirler. (50€) Yemekli Olarak Duzenlenecek Ekstra Turmuzun Ardından Hotelimize Geciş Yapıyoruz. Geceleme Budapeşte Hotelimizde.

6.Gun: Budapeşte - Estergom - Visegrad - Budapeşte

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Dileyen Misafirlerimiz İcin Oğle Yemekli Ekstra Olarak Duzenlenecek Olan Estergom - Visegrad Turuna Katılabilirler.(60€) Ektra Programımızda İlk Ziyaret Noktamız 1869 Yapımı Tamamlanan Estergom Katedralini Ziyaretimizin Ardından Osmanlı Ve Macar Tarihinde En Onemli Noktalarından Biri Olan Tuna Boyunda Yer Alan Estergon Kalesini Ziyaret Ediyoruz . Kale Kalıntılarını Gezmemizin Ardından Aynı Zamanda Macar Kralı Matthias Corvinus un Yazlık Sarayınında Bulunduğu Visegrad Ziyaret Ediyoruz. Visegrad Kalesi Başlıca Goreceğimiz Yerler Arasındadır. Ogle Yemeğimizin Alınmasının Ardından Ortacağ Mimarisi İle Hafızalara Kazınan Szentendre Kasabasına Geciyoruz. Genelikle Kasaba İcersinde Bir Cok Hediyelik Eşya Dukkanın Bulunduğu Bolgeyi Ziyaretimizin Ardından Konaklama Yapacağımız Budapeşte Donuş e Gciyoruz. Hotele Ulaşmamızın Ardından Dileyen Misafirlerimiz İcin Ekstra Olarak Duzenlenecek Olan Tuna Nehri Uzerinde Gercekleşecek Olan Tekne Turuna Katılabilirler (35 €) Turumuzun Ardından Hotele Donuş Yapıyoruz. Geceleme Budapeşte Hotelimizde.

7.Gun: Budapeşte - Belgrad

Sabah Kahvaltımız Ardından Belgrad İcin Hotelimizden Ayrılıyoruz . Yolculuğumuzun Ardından Canlılığın Ve Hareketliliğin Yeni Sembolu Olan Avrupa nın En Eski Kentlerinden Biri Olan Belgrad Şehir Turumuzda Turk Doneminin Muhteşem Oyma Tavanları İle Suslu Eski Saray, Bin Yıl Anıtı, Sava Nehri nin Tuna ya Katıldığı Noktada Fatih Sultan Mehmed in Uğruna Yaralandığı Ama Fethinin Kanuni Sultan Suleyman a Nasip Olduğu Osmanlı Donanmasının İkmal Merkezlerinden Belgrad Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Muze, Şehit Ali Paşa nın Turbesi, Bayraklı Camii, Gorulecek Yerler Arasındadır. Turumuz Ardından Otelimize Transfer. Konaklama Belgrad da ki Hotelimizde.

8.Gun Belgrad - Sofya

Sabah kahvaltımız ardından Sofya ya yola cıkış . Varis sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında gorulecek yerler arasında Balkanların en buyuk kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kutuphane, Sofya Universitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji muzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yuruyerek Sofya Heykeli ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Konaklama Sofya da otelimizde.

9.Gun Sofya - Plovdiv - İstanbul

Sabah kahvaltımız ardından Filibe ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat surecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık gecmişe sahip bir kent olarak; gunumuzun modern binaları ve eski cağların mimarisini birleştiren guzel bir şehirdir. Kentte en cok ilgi ceken yer şuphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik Eski Plovdiv; - adında şehrin en eski bolumu uzerinde bulunuyor. Gorulecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Muzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu nun evi, Plovdiv e ozel en mukemmel simetrik ev orneği ve orijinal ev duzenlemesiyle, bu gunumuzde her turlu kultuler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi nin evi, Eski Roma cağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, , Hisar Kapı, Kaleici Mahallesi ve Hindliyan Muzesi, Turk mimarisiyle oldukca ilgi ceken Cuma Camii, Plovdiv inen eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve AyaNedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa sureli serbest zaman ın ardından İstanbul a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Otobusler İle Ulaşım
  Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları
  Turkce Rehberlik Hizmeti
  Mali Sorumluluk Sigortası
  7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Yurt dışı cıkış fonu 15 TL
  Vize ucreti Ve Hizmet Bedeli
  İsteğe Bağlı Seyahat Sağlık Sigortası
  Oğle ve akşam yemekleri
  Ekstra turlar
  Kişisel harcamalar
  Muze Oren Yeri Ve Giriş Ucretleri

Pasaport ve Vize :

  VİZE GEREKMEKTEDİR.

Uçuşlar :

  OTOBÜS İLE

Lütfen Dikkat :