Turlar


İstanbul - Napoli

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde yetkililerimiz ve tur rehberimiz ile sabah saat 07.00de buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava yollarının TK 1879 seferi ile 09.05te Napoliye hareket ediyoruz. 10.20de varışımız sonrasında bizi bekleyen otobüsümüz ile şarkılara ilham kaynağı olmuş “Âşıklar Şehri” Napoliyi yarım günlük bir şehir turu ile geziyoruz. Napoli nin görkemli katedrali Duomo, San Lorenzo Maggiore, deniz kıyısındaki yürüyüş yolu ve Ulusal Arkeoloji Müzesi panoramik olarak görebileceğimiz yerler arasındadır.
Napoli

Otelimizdeki keyifli kahvaltının ardından, kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile UNESCO Koruma listesinde olduğu için güzellikleri kartpostal gibi olan Ischia Adası ekstra turumuzu yapıyoruz. (Kişi başı €65) Yerel Halk ve Turistler bu bölgeye volkan çamurunun şifalı ve sıcak termal sularını denemeye gelmektedirler. Yeşil ada olarak da bilinirler. Sakin sokakları, rengârenk evleri, küçük limanların üzerinde kayalara tırmanan yapıları ile hala keşfedilmesi gereken adalar gibidir. Ischia, Napoli körfezindeki adalardan en büyüğüdür. Baskın bir yeşilliğin içindeki bu volkanik ada termal suları ve çamur banyoları ile de bir sağlık merkezidir.
Napoli-Capri

Günün ilk ışıklarıyla kahvaltı keyfinden sonra Napolide gezimizin can alıcı noktası Capriye doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte gerçek olamayacak kadar güzel Capri adasındaki gezintimize başlıyoruz. Maksim Gorkinin sürgün yıllarına ev sahipliği yapan Via Kruppta, bizi rengârenk bir sokak karşılıyor. Sağlı sollu dükkanların eşlik ettiği Via Kruppta Akdenizin büyüleyici güzelliği karşısında nutkumuz tutulurken, Capri Adasının ünlü kayaları Faraglioniyi de görme şansını yakalıyoruz. Ortaçağ izlerinin görülüp zamanda yolculuk yapacağımız dar sokaklar ve limon kokuları arasında yürüyoruz. Küçük dükkanların bulunduğu bu yerden el yapımı sandaletlerden, zamanında dünyanın en küçük laboratuvarında capri çiçeklerinden yapılan parfümlerden ve tüm dünyaya ihraç edilen Capadimonte porselenlerinden alabilirsiniz. Beyaz kiliseyi ziyaret edebilirsiniz. Capri adası ve Anacapri olarak 2 ye ayrılan bu bölgede dik bir yamaçta kurulmuş Anacapri için yola çıkıyoruz. Ömrünüze ömür katacak olan o muhteşem manzara ile liman ayaklarınızın altında kalıyor. Lüksün sembolü olan Villa San Michele ve Villa Jovis güzellikleriyle arz-ı endam ediyor. Jovis Villası, İmparator Tiberius için yapılmış. Capri Adası, zamanında Roma imparatorlarının yazlık eğlence ve dinlenme mekânı olmuş. Özellikle Augustus tan sonraki imparator Tiberius, bu adayı çok sevmiş ve bir dizi villa yaptırmıştır. Bu yapıtları görebilir İtalyan mimarisine bir kez daha hayran kalabilirsiniz.
Capri

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Capride serbest zaman. Yürüyüşlere çıkabilir, Küçük Limana gidebilir, Capri de keyifli zaman geçirebilirsiniz.
Capri - Sorrento

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Sorrentoya hareket ediyoruz ve Sorrentoya panoramik tur gerçekleştireceğiz. Yunanlıların söylentilerine göre, Sorrento körfezi cazibesini bir zamanlar bu sularda yaşamış olan denizkızlarından almıştır. Bu körfez önce, kıyılarına en güzel villaları yaptıran eski Romalıları, daha sonra Avrupa seyahatleri sırasında buraya mutlaka uğrayan Goethe, Wagner, Nietzsche gibi önemli şahısları büyülemiştir. İtalyan hayatının en güzel örneklerini gözlemleyebileceğiniz uzun ve güzel bir gün sizleri bekliyor olacak. Tur sonrası serbest zaman.
Bottega Della Tarsia Lignea Müzesinde ahşap eşyaları ve oymacılığı inceleyebilirsiniz. Duomo Katedralinin Sorrentonun en güzel katedrallerinden biridir. İtalyan mimarisinin ince işlerinden biri olan bu katedrali gezebilirsiniz. Duomo Katedralinin yanı sıra, Basilica di SantAntoninonun, şehrin en büyük bazilikasını görme imkanı bulabilirsiniz.
Pizzeria Auroranın klasik İtalyan pizzaları dillere destan. Dar ve şirin bir sokakta yer alan gerçek bir trattoriayı deneyebilirsiniz... LAntica Trattoria, 1930?lardan beri hizmet veriyor. Sorrentonun Michelin yıldızlı restoranı Il Buco, eski bir manastırın kantininden dönüştürülmüştür.
Sorrento, limonlarıyla meşhur bir şehir. En iyi Limoncelloyu Limonoro dan satın alabilirsiniz. Ayrıca, Notturno Intarsio, şehirdeki en iyi tahta eşyaları satan dükkanı görebilirsiniz. Günümüzün sonunda konaklama otelimizde gerçekleştirilecek ve ertesi günün yol haritasını sizlerle paylaşıyor olacağız.
Sorrento

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Bugün deniz ve kumun keyfini çıkartabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek Pompeii Turuna katılabilirler. (Kişibaşı €65). Roma İmparatorluğunun en büyük ticari liman kenti Pompei, M.S79 da Vezüv yanardağından çıkan kızgın lavlar ile örtüldü. Pompei 20.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl görkemli evler, villalar, freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumdur.
Sorrento - Amalfi Kıyıları

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Amalfi Kıyılarının inci kenti Positanoya hareket ediyoruz. Positano bir dağın yamacında yerleşmiş Otantik, bozulmadan kalmış,keyifli ufak bir kasaba. İtalyanların sayfiye adası olarak geçmekte ve buarada Araba yasak. Positanoda kuzey, güney, doğu, batı yok. Sadece aşağısı ve yukarısı var. Emsalsiz kıyıları, beyaz ve pastel renkli evleri, limon kokulu sokakları ve eşsiz manzarası ile Positanoyu unutamayacaksınız. Gün batımında Positano kızıla boyanırken dağa tırmandıkça gördüğümüz manzaralara hayran kalacaksınız. 1950ler de John Steinbeck, Positanoyu bir dergi için kaleme almış, o günden sonra da şehir filmlere, şarkılara konu olmuştur. Gezi sonrası Amalfi Kıyılarındaki otelimize hareket ediyoruz ve geceleme Amalfi Kıyıları ndaki otelimizde.
Amalfi Kıyıları - Napoli - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Napoli havalimanı transferimiz gerçekleşiyor. Türk Hava yolları TK 1880 seferi ile saat 11.20de İstanbula hareket ediyoruz ve 14.35 te varışımız ile keyifli turumuz sona eriyor.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Türk Hava Yolları ile İstanbul - Napoli - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti.
  Napolide 2 gece 4* Naples Otel vb. oda - kahvaltı konaklama
  Capride 2 gece 4* La Residenza otel vb. oda-kahvaltı konaklama
  Sorrentoda 2 gece 4* Parco del Sole otel vb. oda - kahvaltı konaklama
  Amalfi Kıyılarında (Positano veya Minori ) 1 Gece 4* Otelde oda - kahvaltı konaklama
  Programda dâhil olduğu belirtilen tüm transferler.
  Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar.
  Havalimanı ve güvenlik vergisi.
  Türkçe rehberlik hizmeti.
  Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  İtalya Vizesi (€120)
  Her türlü kişisel harcamalar
  Programda dâhil olduğu belirtilmeyen geziler
  Yurtdışı çıkış harcı (15TL)
  Şehir Vergisi (Günlük kişibaşı 3 €ur otele ödenir)

Pasaport ve Vize :

  SHENGEN VİZESİ GEREKLİ

Uçuşlar :

  TÜRK HAVA YOLLARI

Lütfen Dikkat :