Turlar


1. Gün İSTANBUL - KATANYA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:30da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1393 sayılı tarifeli seferi ile saat 06:55de Katanyaya uçuş. Yerel saat ile 08:15de varış ve panoramik şehir turu. Turumuzda Gezimizde Duomo Katedrali, Fontana Dell elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve geceleme.
2. Gün KATANYA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Etna & Taormina turuna katılabilirler (80 Euro). Turumuzda Avrupanın tek faal yanardağı olan Etna Yanardağının görülmesinin ardından Sicilyanın en güzel kıyı kentlerinden olan Taorminaya geçilecektir. Tauro Dağının eteklerinde bulunan bu kentte Roma-Yunan tarzı tiyatro nun görülmesinin ardından alışveriş için serbest zaman fırsatı bulabileceksiniz. .Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.
3. Gün KATANYA - PALERMO
Sabah kahvaltısının ardından Palermoya hareket. Arzu eden misafirlerimiz güzergahımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu turuna katılabilirler (40 Euro). Gezimizde Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefaluda 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Palermo ya varıyoruz. Varışımızı takiben Palermo şehir turu. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.
4. Gün PALERMO
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Erice & Corleone turuna katılabilirler (65 Euro). Turumuzda surları, avlulu taş evleri ve sokaklarıyla tipik bir ortaçağ şehri olan Ericede yapacağımız gezi sonrası ünlü Sicilyalı büyük mafia ailerininin kasabası Corleone ve Mafya Müzesi ni ziyaret ediyoruz. tur sonrası otele dönüş ve geceleme.
5. Gün PALERMO - SİRACUSA
Sabah kahvaltısının ardından Siracusaya hareket. Varışımızla birlikte ünlü matematikçi Arşimetin yaşadığı kent olan Siracusada Aretusa Çeşmesi, Büyük Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Noto turuna katılabilirler (50 Euro). Turumuzda UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi nde yer alan Noto şehrini ziyaret ediyoruz. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.
6. Gün SİRACUSA - KATANYA - İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından Katanya Havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1396 sayılı tarifeli seferi ile saat 15.10da İstanbula hareket. Yerel saat ile 18.15te İstanbul a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  · Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Katanya - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
  · Havalimanı vergileri
  · 3-4* otel kategorisinde 5 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
  · Havalimanı-otel-havalimanı ve şehirlerarası transferler
  · Panoramik Katanya, Palermo ve Siracusa şehir turları
  · Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  · Şehir vergileri
  · Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  · Vize ücreti (120 Euro)
  · Özel Seyahat Sağlık Sigortası (20 Euro)
  · Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  · Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
  · Opsiyonel turlar
  · Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Pasaport ve Vize :

  SCHENGEN VİZESİ

Uçuşlar :

  TÜRK HAVA YOLLARI

Lütfen Dikkat :