Turlar


Tur Programı
21.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü,
21.30 Mecidiyeköy Migros Önü(Eski Ali Sami Yen Stadı Karşısı)
22.00 İncirli Ömür Plaza Önü

1.Gün
Siz Değerli Misafirlerimizle Buluşmamızın Ardından Hareketle Tekirdağ’da Verecek Olduğumuz Köfte Molamızın Sonrasında Malkara Keşan Güzergâhı İle Gece Yarısı İpsala Türk Sınır Kapısına Varıyoruz.

2.Gün
İpsala Türk Sınır Kapısındaki Pasaport Ve Gümrük İşlemlerinden Sonra Meriç Nehri’nin Üzerinden Geçerek Yunanistan Kipi Sınır Kapısına Geliyoruz. Buradaki Pasaport Ve Gümrük İşlemlerimizin de Yapılmasından Sonra 2,5 Saatlik Yolculuk Sonrası Kavala Da Yolumuz Üzerindeki Tesiste Mola Veriyoruz. Ekstra Olarak İsteyenlerin Burada Yapacak Olduğu Kahvaltıdan Sonra, Meteora (Kalambaka) doğru hareket ediyoruz. Meteora ulaşmamızın ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Meteora turumuza başlıyoruz (25 €). Meteora Ortodoks Keşişler Hristiyanlığın İlk Dönemlerinde İnzivaya Çekilmek, Tanrı Ya Daha Yakın, Dünyevi Konulara İse Daha Uzak Olmak Amacıyla Bu Manastırları Yapmışlar. Bir Diğer Sebep İse, Keşişlerin Ortodoksluğu Osmanlı Egemenliğinden Korumak Amacıyla Bu Bölgeye Kaçmalarıymış. Her Bir Manastır 300 M. Kadar Yükseklikteki Kayaların Üzerine Yapılmış. İnsan İlk Gördüğünde İnanamıyor, Çok Etkileyici, Meteora turumuzun ardından gece konaklamayı yapacağımız Yunanistan’ın en güzel liman şehri Volos şehrine geçiyoruz. Geceleme Volos’taki otelimizde.

3.Gün
Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Atina İstikametine Doğru Yola Çıkıyoruz Ve Yaklaşık 4 Saat Sürecek Olan Keyifli Yolculuğumuzun Ardından Atina’ya Ulaşıyoruz. Parthenon, Dionysos Tiyatrosu, Odeon, Zeus Tapınağı, Hadrianus Kapısı, Likavitosi Tepesi, Panathenic Stadyum, Harry Trouman Meydanı Heykeli, Konservatuvar, Türk Elçilik Binası, Eski Saray, Cumhurbaşkanı, Başbakan’ın Konutları, Evzon Askerlerinin Nöbet Değişimi, Ulusal Park, Zappion Sergi Sarayı, “St. Paul, St. Nikodimos, Bizans” Kilisesileri, Syntağma Meydanı, Parlemento Binası “Meçhul Asker Anıtı” Tarihi Grande Bretage Oteli, Para Müzesi, Heinrich Schliemann’ın Evi, 19.Yy Neo Klasik Yapılar (Akademi - Üniversite – Kütüphane) Merkez Bankası, Ag. Dionissios Katedrali, Omonia Meydanı, Kolokotroni Heykel Meydanı, İlk Meclis Binası, Olympiyat Köyü Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Şehir turumuzun ardından konaklama yapacağımız hotelimize geçiyoruz. Geceleme Atina’da ki otelimizde.


4.Gün :
Sabah Alacağımız Kahvaltının Ardından Atina’nın simgesi olan Acropolise geçiş yapıyoruz. (Acropolis Giriş Ücreti : 15 €) Rehberimizin anlatımı ile acropolis turumuzun ardından Atina şehir merkezine geçiyoruz. Dileyen Misafirlerimiz Ekstra Olarak Düzenlenecek Korinth Kanalı Turuna Katılabilirler (25€) Tura Katılmayacak Misafirlerimiz Alışveriş İçin Günboyu Serbest Zaman . Misafirlerimiz Akşam Plaka’da Ekstra Olarak Düzenleyeceğimiz Taverna Eğlencesine Katılıp Sirtaki Yapabilirler, Uzo Eşliğinde Yunan Mezelerinden Tadabilir Geç Saatlere Kadar Eğlenebilirler(45€). Taverna turumuzun ardından otelimize geçiş yapıyoruz. Konaklama otelimizde

5.Gün :
Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Selanik İstikametine Doğru Yola Çıkıyoruz Selanik’e Ulaşmamızın Ardından Gezimize Öncelikle Ms.303 Yılında Roma Döneminde Paganizm Anlayışı Dışında Bütün İnanışlar Yasak Olduğundan, Şehrin İnsanlarını Hristiyanlığı Kabul Etmeye Davet Eden Ve Bu Nedenle İmparator Gallerius Tarafından Aslanlara Atılarak Katledilip İlk Hristiyanlarca Aziz İlan Edilen Aziz Demetrios Adına Makedonik Mimari Tarzda İnşa Edilmiş Aynı Adlı Aziz Demetrios Kilisesine Gidiyoruz. Mezarının Da Bulunduğu Kiliseyi Görüp Fotoğraf Çektikten Sonra Aynı Cadde Üzerinde Bulunan En Yoğun Duygularımızı Yaşayacağımız Konsolosluğumuzun Arka Bahçesinde Yer Alan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Doğduğu Evi Gezip Fotoğraf Çekiyoruz. Ardından Selanik Şehrini Tepeden Panoramik Olarak Görebileceğimiz Selanik Kalesini Ziyaret Ediyoruz. Burada Vereceğimiz Yaklaşık 30 Dakikalık Fotoğraf Molası Ardından Panoramik Olarak Yapacağımız Kısa Selanik Şehir Turumuz Esnasında Rotonda, Yeni Hamam, Hamza Bey Camii, Galerius, Aristoteles Ve Vardar Meydanı Gezileri Sonrası İzmir’e Benzerliğiyle Dikkati Çeken Kordon’a Gidiyoruz. Kordon Boyunca Yürüyerek Yine Bir Osmanlı Yapısı Olan Beyaz Kule’yi Görüyoruz, Büyük İskender Heykeli, Aristoteles Ve Venizelos Meydanları Ve Ünlü Alışveriş Mağazalarının Bulunduğu Thisimiski Caddesi Gezileri Sonrası Öğleden Sonra Konaklama Yapacağımız Otelimize Geçiyoruz. Dileyen Misafirlerimiz Otelimizde İstirahat Ederek, Dileyenler Şehri Daha Yakından Tanımak Ve Fotoğraflamak Amacıyla Vakitlerini Geçirebilirler. Misafirlerimiz Akşam Ekstra Olarak Düzenleyeceğimiz Taverna Eğlencesine Katılıp Sirtaki Yapabilirler, Uzo Eşliğinde Yunan Mezelerinden Tadabilir Geç Saatlere Kadar Eğlenebilirler.(40€) Konaklama Selanik’te ki Otelimizde

6.Gün
Sabah Alacağımız Kahvaltının Ardından Kavala’ya Doğru Hareket Ediyoruz. Kavala’ya Ulaşmamızın Ardından Kavala Turumuzu Yapıyoruz Tur Esnasında Liman, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın Yaptırttığı İmaret, Kanuni Sultan Süleyman Zamanında Yapılan Su Kemerleri, Ve Pargalı İbrahim Paşa Zamanında Yapılan Dört Köşe Cami (Günümüzde Kilise Olarak Kullanılmakta) Görülecek Yerler Arasındadır. Yemek İçin Verecek Olduğumuz Serbest Zaman Sonrası Bu Bölgeye Has Yapılan Meşhur Kavala Kurabiyelerimizi Alıp, Daha Sonra Xanthi/İskeçe Şehrine Geçiyoruz. İskeçe’de Şehir Meydanındaki Osmanlı Yapısı Olan Ve Çalışır Durumdaki Saat Kulesini Görüp Fotoğraf Çektikten Sonra Birleşmiş Milletler Unesco Tarafından Koruma Altına Alınan Türk Mahallelerini Görüp Fotoğraf Çekiyoruz. Sonrasında Bir Diğer Türk Yerleşim Yerlerinden Olan Komotini/Gümülcine’ye Gidiyoruz. Gümülcine’de Şehir Gezisi Kapsamında Eski Ve Yeni Cami, Şehir Meydanı, Kılıç Heykeli Ve Türk Mahallelerini Görüp Fotoğraf Çekip, Tarihi Çukur Kahve De Kahvelerimizi İçtikten Sonra 1 Saatlik Mesafede Olan Dedeağaç Şehrine Gidiyoruz. Burada Da Yine Osmanlı Zamanında Yapılmış Bulunan Deniz Fenerini Görüp Ve Limanda Verecek Olduğumuz Kısa Bir Fotoğraf Molası Sonrasında Kipi Sınır Kapısına Gidiyoruz. Burada, Pasaport Gümrük Ve Freeshop Alış Verişlerinden Sonra Meriç Nehri Üzerinden Geçerek Aynı Gümrük Ve Pasaport İşlemlerini İpsala Türk Sınır Kapısında Da Yaparak Türkiye Ye Giriş Yapıyoruz. İpsala, Keşan, Tekirdağ Yolunu Takip Ederek Gece Geç Saatlere İstanbul Ulaşıp, Sizleri Tur Başlangıcında Almış Olduğumuz Yerlerde İndirerek Turumuzu Bitiriyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Otobüs İle Gidiş Dönüş
  Araç içi ikramlar
  Tüm Transferler
  4 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
  Tüm Panoramik Şehir Turları
  Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Yurt dışı çıkış fonu 15 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  Yunan Schengen Vize ücreti 120€ (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
  15 € seyahat sigortası
  Öğle ve akşam yemekleri
  Ekstra turlar
  Kişisel harcamalar
  Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Pasaport ve Vize :
Uçuşlar :
Lütfen Dikkat :