Turlar


1.Gün İstanbul-Tiran-Ohrid

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar kontuarında Pegasus havayolu check-in kontuarı önünde saat 11.30’da buluşma bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus’un PC 769 tarifeli uçuşu ile 13.45’de Tiran‘a hareket saat 14.35’de varışımızı takiben pasaport işlemlerimiz yaptırıp, panoramik Tiran turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yapacağımız panoramik turda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanın ardından toplanma ve Makedonya’nın sayfiye kenti Ohrid‘e hareket. Varışımızın ardından ardından panoramik Ohrid turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında; Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleimon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hıristiyanlığı’nın en görkemli mabedlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı, Ohrid Pazarı ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro gibi yerler görülecektir. Turun bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.Gün Ohrid (Resne-Manastır-St.Naum)

Uyandırma ve kahvaltının ardından, siradaki extra turumuza baslamak üzere aracimiza geciyoruz. ( 35 € Yemekli ) Turumuzda öncelikle St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi‘ni ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’niziyaret ediyoruz. Bu turumuzda öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Turun bitiminde Ohrid’e ve otelimize transfer.Dileyen misafirlerimiz ile Makedon gecesi turumuzu gerçekleştiriyoruz ( 35 € )

3.Gün Ohrid-Kalkandelen-Üsküp

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından başkent Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ziyaret edeceğimiz Tetovo(Kalkandelen)‘da Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz. Kalkandelen turumuzun ardından Üsküp‘e hareket. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han,Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Üsküp şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün Üsküp-Prizren-Priştina-İstanbul

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Prizren‘e hareket. Balkanlar’ın belki de en güzel ve en şirin kentlerinden birisi olan ve Osmanlıların 37 cami inşa ettikleri Prizren’de göreceğimiz ilk eser süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii’dir. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından son dönemlerde restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nı ziyaret ettikten sonra yemek ve alışveriş gibi ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Rehberimizin bildireceği toplanma saatinde Priştina Havalimanı’na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus havayoluna ait PC 854 sefer sayılı uçuş ile saat 15.50’de İstanbul’a hareket 18.20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW)-Tiran(TRN)-Priştine(Prn) - Istanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
  Havalimanı vergileri
  Seçilen kategori otellerde 3 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
  Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
  Tüm şehirler arası transferler
  Panoramik şehir turları
  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Özel Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
  Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
  Opsiyonel turlar
  Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Pasaport ve Vize :
Uçuşlar :
Lütfen Dikkat :