Turlar


1. GÜN. İstanbul – Tiran – Ohrid

Sabiha Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali PGS Kontuarı önünde saat 10.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na ait PC 769 sefer sayılı uçakla saat 13.00’da Tiran’a hareket ve varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte Ohrid’e hareket. Varış ile birlikte Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

2. GÜN Ohrid - Resne - Manastır - Üsküp

Uyandırma ve kahvaltının ardından, Resne - Manastır (Bitola) Ohri turunun ilk durağı olan Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket. Üsküp’e varış, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

3. GÜN Üsküp - Belgrad

Kahvaltının ardından Üsküp panoramik şehir turu. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile Belgrad’a hareket. Varış ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

4. GÜN Belgrad

Kahvaltının ardından panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

5. GÜN Belgrad – Saraybosna

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

6. GÜN Saraybosna - Mostar - Trebinje

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak Mostar a hareket ediyoruz. Mostar a varış ardından yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje deki otelimize transfer ardından yerleşme. Geceleme otelimizde.Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar. *(30 EUR )( Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir. )

Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy. dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

7. GÜN Trebinje - Kotor – Budva- İşkodra

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz.. Son Durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında İşkodra’ya hareket. Geceleme otelimizde.

8. GÜN İşkodra- Tiran- İstanbul

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın PC 770 uçuşu ile 14.40’da İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti.
  • Ohrid’te 1 gece Hotel Aqualina 4* veya benzeri otelde oda kahvaltı konaklama.
  • Uskup’te 1 gece Hotel BW Turist 4* veya benzeri otelde oda kahvaltı konaklama
  • Belgrad’ ta 2 gece Hotel B 4* veya benzeri otelde oda kahvaltı konaklama
  • Saraybosna’da 1 gece Hotel Hollywood 4* veya benzeri otelde oda kahvaltı konaklama
  • Trebinje’de 1 gece Hotel Leotar 4* veya benzeri otelde oda kahvaltı konaklama
  • İşkodra’da 1 gece Hotel Colesseo 4* veya benzeri otelde oda kahvaltı konaklama
  • Programda belirtilen tüm transferler
  • Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Otel extraları
  • Dubrovnik turuna katılacak misafirler için ulaşım bedeli kişibaşı € 30.
  (Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır)
  Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal pasaportu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir.
  Hırvatistan vizesi isteyen misafirler için ise bizimle irtibata geçebilirsiniz.
  • Çıkış harcı
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ucreti
  • Müze ve ören yerleri girişleri
  • Öğle ve Akşam yemekleri

Pasaport ve Vize :
Uçuşlar :
Lütfen Dikkat :