Turlar


Gun 1 : İstanbul - Podgorica - Budva
Ataturk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 09:40 da buluşma ve bagaj - check-in işlemlerinin ardından THY nın TK 1085 sayılı seferi ile 12:40 da Podgorica ya ucuş. Yerel saatle 13:30 da varışımızın ardından Budva ya transfer oluyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Budva şehir turuna başlıyoruz 2500 yıllık gecmişi ile Adriyatik in en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Budva aynı zamanda cok gozde bir tatil merkezi olarak bilinmektedir. Eski şehrin surları icinde ve Kalenin etrafından keyifli bir yuruyuşun ardından her şey dahil olarak konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.
Gun 2 : Budva

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gun serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Montenegro turuna katılabilirler. Oğle yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra Montenegro nun tarihi ve doğal guzelliklerini keşfedebileceğimiz bu turumuzda ilk durağımız UNESCO tarafından Dunya Kultur Mirası listesine alınan Kotor u gezeceğiz. Sonraki durağımız Perast olacak. Kotor korfezinde bu şirin kasabayı gezecek ve Montenegro Limanı nda keyifli bir yuruyuş yapacağız. Turumuzun ardından Budva ya geri donuyoruz. Konaklama otelimizde.

Montenegro Turu: 35€uro

Gun 3 : Budva

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tum gun serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Fiyortlarda Yuzme turuna katılabilirler. Harika bir doğada cıkacağınız bu turda teknemizle fiyortların icinde keyifli bir gezinti yapacak ve 3 farklı yerde mola vererek fiyortlarda yuzme şansı bulacağız. Oğle yemeğimizi teknede alacağız. Tam gunluk turun ardından otelimize donuyoruz. Konaklama otelimizde
Fiyortlarda Yuzme Turu: 50€uro
Gun 4: Budva
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından deniz - kum ve guneşin tadını cıkarabilmeniz ve kişisel aktiviteleriniz icin serbest zaman. Oğle, akşam yemekleri ve konaklama otelimizde.

Gun 5 : Budva
Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gun serbest zaman. Deniz, kum, guneşin keyfini cıkarabilir, her şey dahil otelimizin imkanlarından faydalanabilirsiniz. Dileyen misafirler rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Rafting turuna katılabilirler. Turumuzda Avrupa nın Mucevheri; olarak anılan Tara Nehri ne gideceğiz. 82 km uzunluğu ile Colorado Nehri nden sonra Dunya daki en uzun Kanyon olan Tara da once keyifli bir jeep safari yapacak ardından 16km lik mesafeyi rafting yaparak unutulmaz bir maceraya atılacağız. Oğle yemeğimizi aldıktan sonra otelimize donuyoruz. Konaklama otelimizde.

Rafting Turu: 75€uro

Gun 6 : Budva

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tum gun serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği oğle yemekli Mostar-Pocitel-Trebinje turuna katılabilirler. Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda Bosna Hersek sınırını gectikten sonra ilk durağımız, butun tarihi dokusuyla korunan ve Turk Koyu olarak bilinen Pocitel olacak. 16.yy. da Osmanlı tarafından yapılan binaları gordukten sonra ozel araclarımızla Mostar a doğru devam ediyoruz. Mostar da yuruyerek yapacağımız turumuzda once Mostar Koprusu nu goruyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen kopru Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Kopru 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topcusu tarafından yıkılmış ancak Turkiye Cumhuriyeti nin de buyuk katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete acılmıştır. Ardından Koski Mehmet Paşa Camii ni goruyoruz. Oğle yemeğini tur sırasında yerel bir restoranda aldıktan sonra alışveriş ve ihtiyaclar icin serbest zaman. Ardından son durağımız olan Trebinje ye doğru hareket ediyoruz. Trebisnjica Nehri nin kenarına kurulmuş olan bu tarihi dokusunu koruyan şirin kentte kentin simgesi olan taş kopruyu ve Osman Paşa Camii ni goruyor ve sonrasında Budva ya donuş icin hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

Mostar-Pocitel-Trebinje Turu: 60 Euro

Gun 7 : Budva

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tum gun serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Dubrovnik(Gecerli Schengen vizenizin olması gerekiyor) turuna katılabilirler. Adriyatik in en guzel şehirlerinden birisi olan Dubrovnik gezimizde, şehrin surları arasında kalan tarihi merkezi keyifli bir yuruyuşle keşfederken kendimizi adeta ortacağa yolculuk yapmış gibi hissedeceğiz. Tarihteki en eski eczaneyi de ziyaret etme fırsatını bulacağız. Oğle yemeği icin serbest zamanımız olacak ve oğleden sonra planlanan noktada buluştuktan sonra otelimize doneceğiz.

Dubrovnik Turu: 70€uro

Gun 8: Budva - Podgorica - İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transferimize kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizde buluşuyor ve Podgorica Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerin ardından saat 14:30 da Turk Hava Yolları nın TK1086 sefer sayılı ucağı ile İstanbul a ucuyoruz. Varışımız yerel saat ile 17.10 te olacak. Turumuzun sonu

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  THY nın tarifeli seferi ile İstanbul - Podgorica gidiş/donuş ekonomi sınıfı ucak biletleri
  Havalimanı vergileri
  Secilen kategori otellerde 7 gece herşey dahil konaklama
  Ozel araclarla Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
  Panoramik Budva şehir turu
  Turkce rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Yurtdışı Cıkış Harc Pulu
  Seyahat Sigortası,
  Kişisel harcamalar,
  Ekstra turlar

Pasaport ve Vize :
Uçuşlar :
Lütfen Dikkat :