Turlar


1.GÜN Cuma:( İzmir–Alsancak–Konak Meydanı–Ayvalık - Cunda Adası - Şeytan Sofrası - Edremit )
08:00'da Antalya Hava alanı İç Hatlar Gidiş Terminali Sun Express Havayolları kontuarında buluşma.09:35 Antalya-İzmir uçuşu ile turumuza başlıyoruz. Sonrasında Menemen ve Karşıyaka’yı takiple İzmir e ulaşıyoruz. Alış-veriş, eğlence mekânı Alsancak’ı ve Kordon u panoramik olarak gördükten sonra İzmir in meşhur Saat Kulesini ve Kurtuluş Savaşında düşmana ilk kurşunu sıkan Gazeteci Hasan Tahsin anıtını görmek için Konak Meydanına ulaşıyoruz. Burada verilen kısa bir fotoğraf molası ardından Ayvalık şehir merkezine buradan da Cumhuriyet döneminden önce Rumların “kokuluada” anlamına gelen MOSHİNOS, Türklerin ise CUNDA ADASI dedikleri Ali bey Adası’na ulaşıyoruz. Eski bir Rum yerleşimi olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve evleri arasında yapacağımız gezinti sizleri geçmişe götürecek. Cunda Adasında bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunagelmiş TAKSİYARHİS kilisesini ziyaret ediyor, rehberimizin anlatımları eşliğinde buranın fotoğraflarını çekiyoruz. Sonrasında verilen serbest zamanda ise Cunda Adasının kordon kısmında sıra sıra dizilmiş dondurmacı tezgâhlarında Ayvalığın meşhur sakız dondurmasını tadıyoruz ve Cunda Adasının meşhur taş kahvesinde çaylarımızı yudumluyoruz. Cunda Adasında yapacağımız bu keyifli gezi sonrası gün batımına doğru Sarımsaklı mevkiine hareketle ulaşacağımız ŞEYTAN SOFRASI, eşsiz MİDİLLİ ADASI ve AYVALIK manzarasıyla bizi gün batımında hayaller dünyasına götürecek. Burada görülen Şeytanın ayak izi ve manzaraya karşı içilen sıcak çaylarımız sonrası otelimize dönüyoruz ve akşam yemeğimiz otelimizde.

2.GÜN Cumartesi:(Behramkale-Assos-Çanakkale -57.Alay Şehitliği-Seyit Onbaşı Anıtı-Conkbayırı )
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, sol tarafımıza Ege denizini, sağ tarafımıza da Kaz Dağlarını alarak Assos’ a hareket ediyoruz. Behramkale Köyü içeresindeki, Aristo’nun felsefe okulu açtığı ve Bizans Döneminin Psikoposluk Merkezi olan Assos’ ta Akropol, Athena Tapınağı, Surlar, Sarnıçlar, Banyo Odaları, Anadolu’nun en etkileyici Nekropol’ünün gezilmesinin ardından Ayvacık üzerinden Çanakkale ye varıyoruz ve burada İskeleden bineceğimiz feribotla Eceabat a geçiyoruz. İlk durağımız ise yaklaşık 500 bin insanın ölümüne veya sakat kalmasına yol açan Dünya’nın en kanlı savaşının geçtiği ve Türk insanın düşman karşısındaki azmini tüm Dünyaya göstermiş olduğu Çanakkale şehitlikleri olacak. Gezeceğimiz yerler arasında, Seyit Onbaşı Antı, Kilitbahir, Alçıtepe, Conk bayırı, Çanakkale Şehitleri Anıtı,57. Alay Şehitliği sayılabilir. Burada yapacağımız gezi ardından geldiğimiz yoldan tekrar tekrar dönüp, Çanakkale merkezde verilen serbest zaman sonrası otelimize doğru yol alıyoruz Akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN Pazar: (Bergama – Akrapol - Zeus Sunağı - Kızıl Kule - Eski Foça - Siren Kayalıkları )
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından, otobüsümüzle yapacağımız yolculuk sonrası Antik dönemdeki Pergamon devletinin başkenti olan Bergama ya ulaşıyoruz. Şehir içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Bergama ovasına hâkim bir tepenin üzerine yapılmış ve Pergamon’nun yönetim merkezi konumundaki Akrapol’e teleferikle çıkıyoruz. Buranın eşsiz manzarası eşliğinde yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar bizlere doyumsuz anlar yaşatacak. Gezeceğimiz yerler arasında Almanya ya kaçırılan Zeus Sunağı, Anadolu’nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama kütüphanesi, Athena Tapınağı… Sonrasında tekrar otobüsümüze binerek bu sefer Bergama şehir merkezinde bulunan ve Hıristiyanlığın 4 İncilinin ve temel kurallarının kabul edildiği Ekümenik toplantılarının yapıldığı Anadolu toprakları üzerinde bulunan 7 kiliseden biri olan aynı zamanda haç merkezi Kızıl Kuleyi görmeye gidiyoruz. Buradaki anlatımlar ardından yöreden çıkan onyx taşı atölyelerini ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz. Bu güzel Bergama programı ardından bu sefer yolumuz bizleri, antik dönemde Anadolu da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan PHOKAİA’ların başkenti FOÇA ya götürüyor. Buradan bineceğimiz teknemizle bir yandan güneşin ve Ege denizinin tadını çıkarırken bir yandan da Mitolojiye konu olmuş, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarının kayalarına yuva yaptığı dünyaca ünlü Siren kayalıklarını görerek hikâyesini dinliyoruz. Gideceğimiz yerler arasında ise Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu ve sayısız koyda yüzme molaları olacak. Yapacağımız bu keyifli mavi yolculuk sonrası tekrar karaya dönerek Foça’dan ayrılıyor ve İzmir Havalimanına hareket ediyoruz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na varış. Sun Express Havayollarına ait 19.25 Antalya uçuşu ile turumuzu sonlandırıyor, siz sayın misafirlerimizden tekrar bir başka AYT TOUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  >Gidiş-dönüş uçak bileti
  >Otellerde 2 gece Yarım Pansiyon
  >Lüks araçlarla ulaşım (kişi sayısına göre detaylar aşağıda belirtilmiştir.)
  >Jolly Tur otobüs içi ikramları
  >Tüm çevre gezileri
  >Rehberlik hizmetleri
  >Jolly Tur Güvencesi
  >Otelimizde açık büfe 2 sabah kahvaltısı
  >Otelimizde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği
  >1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
  >Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  >Otelde yapılan özel harcamalar
  >Tüm yemeklerde alınan içecekler
  >Öğle yemekleri
  >Ekstra Turlar

Pasaport ve Vize :
Uçuşlar :

  SUN EXPRESS HAVAYOLLARI

Lütfen Dikkat :

MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ:
> Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + Müze Kart (bir yıl boyunca Türkiye’de ki müzelerde geçerlidir) kişi başı Toplam: 120,00 TL olup; misafirlerimize aittir.
> (Kimlik ibraz etmek kaydıyla) 17 Yaş altı öğrenci, Gazi ve gazi eşi, sarı basın kartı olanlara 40 TL indirim uygulanır.
> 0–7 yaş arası misafirlerimizden müze ören yeri giriş ücretleri alınmaz.

Hizmet Bedeli ve Kapsamı
Müzekart Nedir?:
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 20 TL, tam Müzekart 40 TL ücret karşılığında alınabilir.
Maxmum kredi kartı olan misafirler kimlik ibraz ederek müze kart indiriminden yararlanırlar.

İndirimli Müze Kart:
T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda tur fiyatı üzerinden 40 TL indirim hakkına sahip olurlar. Ancak ilk gezecekleri müzede 20 TL ödeyerek kendilerine indirimli Müzekart almaları gerekmektedir.
17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.

Önemli Bilgi!
Belirtilen tarihler arası geçerli olan turda daha önceden alınmış Müzekart’a sahip olan misafirlerimiz 40 TL indirim hakkına sahip olurlar.

T.C. vatandaşı olmayan misafirlere Müzekart uygulaması yapılamamaktadır. Bu durumda olan misafirlerimiz indirimli kapsamına girerler ve 40 TL indirim alma hakkına sahip olurlar ve müzelerde, müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

ÖNEMLİ:
Turumuz 2 gece 3 gün olup, otel konaklaması 2 gece 3 gündür. Toplamda 1667 KM mesafede tamamlanır. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda AYT TOUR misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.