Turlar


1. Gün İstanbul - Berlin
Gezimiz, Atatürk Havalimanı TURA Turizm kontuarı önünde buluşma saati olan 06:30da rehberimizle tanışma ile başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Türk Hava Yollarının TK1721 nolu uçuşu ile saat 08.25de Berline hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.20 de Berlin e varışımızın ardından gezimize başlıyoruz. Bu gezimizde, Zoo İstasyonu, Kürfurstendamm, Tiergarten, Checkpoint Charlie, Bandenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Gendarmenmarkt göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzun ardından konaklama yapacağımız otele varıyoruz. Kişisel aktivitelerinizi gerçekleştirebilir, şehrin büyüsünü yaşamak için keşfe çıkabilirsiniz.
2. Gün Berlin
Berlin, yüzlerce yıllık bir yerleşim yeri olarak köklü tarihinin kanıtlarını 20. yüzyıl tarihinden ince ayrıntılarla birleştiriyor. Şehir mimarisi aslında şehrin geçmişe dair hikayesini gözler önüne seriyor; görkemli Prusya dönemi mirası saraylar, Hitler devrinin soğuk mimarisinin ürünü binalar, soykırım günlerinin sembolleri olan anıtlar, Soğuk Savaş yıllarını anımsatan duvar kalıntıları ve müzeler ve şehrin birleşmesini simgeleyen Brandenburg Kapısı ile dikkat çekicidir. Arzu ederseniz bugün, bu şehri dilediğinizce keşfedebilirsiniz veya otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ekstra olarak düzenlenecek Dresden gezisine katılabilirsiniz. (Kişi başı 60 Euro).
3. Gün Berlin -Wroclaw
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Berline veda ediyor,turumuza devam etmek için Wroclawa doğru hareket ediyoruz. Almanca adıyla Breslau olarak tanınan bu şehir Polonyanın 4. büyük şehridir. 2016 yılının Dünya Kültür Başkenti olan Wroclawda bir çok noktada cüce heykelleri bulunmaktadır. Bu yüzden bu yer Cüceler Şehri olarak da anılır. Kısa bir yol yorgunluğu molasının ardından Polonyanın yeşili en fazla olan kenti Wroclaw ı gezeceğiz. Kişi başına %38 oranında yeşillik düşen bu şehirdeki tutumuzdan sora serbest zamanın tadını çıkarıyoruz.
4. Gün Wroclaw - Krakov
Kahvaltının ardından Polonyanın en eski ve en büyük üç şehrinden birine doğru yola çıkıyoruz. Rotamızın üçüncü durağına yaklaşık 4 saat sürecek bir otobüs yolculuğu yapıyor olacağız. Yolda, dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği 2. Dünya Savaşının tüyler ürpertici gerçeğini yansıtan ekstra Auschwitz Toplama Kampı turuna katılabilirler. Yakın tarihimize ışık tutan, insanlığın yaşadığı en büyük dramın tanığı, II. Dünya Savaşının en büyük toplama ve yok etme kampı olan Auschwitz, Polonyanın en önemli turistik bölgelerinden biridir diyebiliriz. Ölüm Bloku ve gaz odasında yaklaşık 1,5 milyon insanın hayatını kaybettiği vahşetinin akıl almaz boyutlarını, bu dönemden geri kalanları modern bir müze anlayışında görebileceğiniz kampta; gaz odalarından fırınlara, kadın saçlarından yapılmış kumaş toplarından kamp kayıtlarına kadar göreceğiniz her şey sizleri hayrete düşürecek. (Tura katılmayan misafirlerimiz tur süresince kendilerine gösterilecek alanda beklemeyi kabul etmişlerdir - Kişibaşı 55 Euro)
Tur sonrası yolumuza devam ediyoruz ve Polonyanın eski başkenti olmasından dolayı ülkenin adeta kalbi olan ve Lehistan İmparatorluğuna 7 asır boyunca başkentlik yapmış Krakow kentinde İlk olarak, kralların ikamet ettiği Wawel Sarayını panoramik olarak geziyoruz. Bu tarihi şehirde; sokaklarda, binaların üzerinde, öğle güneşinde gölge vurmuş bir avluda, kiliselerde, meydanda her yerde bir sanat eseri görebilirsiniz. Özellikle Jan Matejkonun resimleri şehirde dolaşırken karşınıza çıkıp bizleri şaşırtıyor olacak. Wawel Kalesinin kuruluşunun efsanevi canavarı Smocza Jamanın yaşadığı rivayet edilen yerden Polonyanın en uzun nehri olan Wislayı izliyoruz. Kral Yolunu takiben eski şehir meydanına geçiyoruz. Yolda ünlü astronom Mikolaj Kopernikin evini, Maria Magdalena Meydanını, 12 Havariler Kilisesini göreceğiz. Eski şehir meydanına vardığımızda, dünyanın en güzel kiliselerinden biri kabul edilen, farklı kuleleri ve Hejnal melodisi ile ünlenmiş Azize Meryem Kilisesi ni göreceğiz. Kapalı Çarşı, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan ziyaretleriyle tura devam ediyoruz. Tur bitiminde tarihi meydanda serbest zamanımız olacak ve otelimize yerleşeceğiz.
5. Gün Krakov
Bugün arzu ederseniz tüm günü Krakovu gezerek geçirebilir veya rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği dünyadaki en antik madenlerden biri olan Wieliczka Tuz Madeni gezimize katılabilirsiniz. Bu maden 13. yüzyıldan itibaren hiç ara vermeden işletilmektedir ve 1978 yılında UNESCO Dünya Kültür ve Milli Miras Bölgesi listesine alınmıştır. Turistler için ayrılan güzergah 3 seviyeye bağlanmakta ve 135 m. derinliğe ulaşma imkanı tanınmaktadır. Turist güzergahı, bunun yanı sıra, Avrupa nın en büyük madenle bağlı turistik müzesidir ve içerisinde yer altı pasajları ve Krakow Tuz müzesi odaları bulunmaktadır. Müze koleksiyoncuları bile madenin 3. seviyesindeki Tuz Madeni Kalesine geldiklerinde ortama hayran kalmaktadırlar.

6. Gün Krakov - Varşova
Kahvaltıdan sonra Varşovaya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun sonunda varışımızla birlikte, Dünya savaşından sonra adeta tüm şehrin yok olduğu acı hatıraların yaşandığı gizemli şehir Polonyanın başkenti Varşova şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turunda Üç Haç Meydanı, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı ile yeni şehir merkezini ziyaret ediyoruz. Ardından II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış bu kentin kalbi olan, 1983 yılından beri Unesconun “Dünya Kültür Mirası” listesinde yer alan eski şehre yani Stare Miastoya geçiyoruz. Burada, Lehistan İmparatorluğunun başkentini Krakowdan Varşovaya taşıyan III. Zygmuntun sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesini ve Çanlı Meydanı görülecek yerler arasında. Panoramik görüntü setinden şehirden geçen Vistül nehrini ve kentin iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri seyrettikten sonra eski şehir meydanını ve Varşovanın simgesi olan “Syrena” heykelini ziyaret ediyoruz. Ardından şehre giriş anıtsal kapısı “Barbakan”dan geçerek XIII. yy.dan kalan yeni şehre giriyoruz ve Madam Curie nin evini, yeni şehir meydanını ziyaret ediyoruz. Sonrasında aracımızla otele doğru hareket ediyoruz. Otele varışı takiben odalarımıza yerleşiyoruz. Ardından serbest zamanımız oluyor.
7. Gün Varşova
Günümüz otelde yapacağımız kahvaltının ardından, kişisel aktivitelerimiz ve alışveriş için serbest zaman. Dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek Altın Varşova turuna katılabilirsiniz. Turumuzda ilk olarak Avrupanın en büyük parklarından biri olan Lazienki Parkını geziyoruz. Parkın içinde yer alan ünlü besteci Frederyk Chopinnin devasa anıtını ziyaret ettikten sonra, Su Üstü Krallar Sarayı, Kral Amfitiyatrosu, Osmanlı İmparatorluğunu Viyana kapılarından çeviren Haçlı Ordusunun başkomutanı III. Jan Sobieskinin heykeli göreceğimiz eserlerden bazıları. Parkta ayrıca doğal ortamında yaşayan tavus kuşları, sincaplar, ördekler hoş görüntüler oluşturuyorlar. Ardından Varşovanın en yüksek binası olma özelliğini uzun yıllardır koruyan Bilim ve Kültür Sarayına gidiyoruz. Buradan şehir manzarası mükemmel görünüyor, fotoğraf çekmek için en ideal yerlerden biri. Sonrasında Varşova nın en büyük alışveriş merkezinde serbest zamanımız olacak. (Kişibaşı 45 Euro)
8. Gün Varşova - İstanbul
İkinci Dünya savaşının izlerini deneyimlediğimiz bu turumuzda otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirlediği saatte Varşova Havalimanına hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının uçuşu ile saat 14.45de Varşovadan hareket ediyoruz ve saat 18:15de İstanbul a varıyoruz. Zaman zaman hüzünlendiğimiz zaman zaman keyiflendiğimiz ilginç deneyimlere ortak olduğumuz bu turda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Türk Hava Yolları ile İstanbul - Berlin ve Varşova - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
  Varşovada 2 gece 4* Novotel Centrumda oda-kahvaltı konaklama
  Krakovda 2 gece 4* Best Western Premier Hotel oda-kahvaltı konaklama
  Wroclawda 1 gece 4* Diament Hotelde oda-kahvaltı konaklama
  Berlinde 2 gece 4* NH Potsdam da oda-kahvaltı konaklama
  Programda dâhil olduğu belirtilen tüm transferler
  Panoramik şehir turları
  Zorunlu seyahat sigortası
  Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Vize ücreti servis bedeli (120 Euro),
  Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
  Otel ekstralarınız,
  Dâhil olduğu belirtilemeyen tüm öğle ve akşam yemekleri,
  Yemekler sırasında alınacak içecekler,
  Ekstra olduğu belirtilen tüm geziler
  Şehir vergileri
  Rehber ve şoför bahşişleri
  Ekstra tur ; Altın Varşova turu | 45 Euro

Pasaport ve Vize :

  SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

Uçuşlar :

  TÜRK HAVA YOLLARI

Lütfen Dikkat :

Turumuzda ilk olarak Avrupanın en büyük parklarından biri olan Lazienki Parkını geziyoruz. Parkın içinde yer alan ünlü besteci Frederyk Chopinnin devasa anıtını ziyaret ettikten sonra, Su Üstü Krallar Sarayı, Kral Amfitiyatrosu, Osmanlı İmparatorluğunu Viyana kapılarından çeviren Haçlı Ordusunun başkomutanı III. Jan Sobieskinin heykeli göreceğimiz eserlerden bazıları. Parkta ayrıca doğal ortamında yaşayan tavus kuşları, sincaplar, ördekler hoş görüntüler oluşturuyorlar. Ardından Varşovanın en yüksek binası olma özelliğini uzun yıllardır koruyan Bilim ve Kültür Sarayına gidiyoruz. Buradan şehir manzarası mükemmel görünüyor, fotoğraf çekmek için en ideal yerlerden biri. Sonrasında Varşovanın en büyük alışveriş merkezinde serbest zamanımız olacak.

Ekstra tur ; Dresden turu | 60 Euro

Barındırdığı zengin mimari ile Kuzeyin Floransası olarak da adlandırılan Elbe nehri kenarındaki bu eşsiz kenti gezme şansına sahip olacaksınız. İkinci Dünya Savaşı sırasında ağır bir bombardıman geçiren kentin yıkıntılardan nasıl yeniden inşa edildiğine tanık olacaksınız. Ünlü Dresden Katedrali geçtiğimiz yıllarda restore edilerek yeniden ziyarete açılmıştır.

Ekstra tur ; Postdam | 40 Euro

Berline yarım saat mesafedeki bu tarihi Alman Kenti Unesco Dünya Mirası Listesindedir. Şehir % 75 yeşil alan ile %25 binalar ve caddeleri içerir. Potsdamda yaklaşık 20 göl ve nehir vardır. Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, tarihi değirmen Ende, Rus kolonisi Alexandrowka, Fransız Kilisesi, St. Peter ve Paul kilisesi, Postdam turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır.

Ekstra tur ; Auschwitz - Birkenau Toplama Kampı | 55 Euro

Auschwitz - Birkenau Toplama Kampı Polonyanın güneyinde 1941 yılında Nazilerce kurulan ve zamanla genişletilip bir nevi kampüs halini alan bir toplama kampıdır. 1.3 milyon kişinin öldürüldüğü bu tüyler ürpertici kamp, tarihe bir kara leke olarak geçmiştir. Her sene, burada kaybedilen insanları anmak ve bu ayıbı kınamak için yüzlerce insan ayinler yapmaktadır.

Ekstra tur ; Wieliczka Tuz Madeni Turu| 55 Euro

Bu maden 13. yüzyıldan itibaren hiç ara vermeden işletilmektedir ve 1978 yılında UNESCO Dünya Kültür ve Milli Miras Bölgesi listesine alınmıştır. Turistler için ayrılan güzergah 3 seviyeye bağlanmakta ve 135 m. derinliğe ulaşma imkanı tanınmaktadır. Turist güzergahı, bunun yanı sıra, Avrupa nın en büyük madenle bağlı turistik müzesidir ve içerisinde yer altı pasajları ve Krakow Tuz müzesi odaları bulunmaktadır. Müze koleksiyoncuları bile madenin 3. seviyesindeki Tuz Madeni Kalesine geldiklerinde ortama hayran kalmaktadırlar.