Turlar


1.Gun İSTANBUL - ROMA
Sabiha Gokcen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı onunde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09.00 da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 535 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.30 da Roma ya ucuş. Yerel saat ile 13.15 de varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen ozel otobusumuz ile panoramik şehir turu icin hareket. Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan ın hapsedildiği Castel Sant Angelo, Mussoli nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyator savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle unlenen Aşıklar Ceşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi ceşmesini bulunduran İspanyol meydanı gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
2.Gun ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Outlet ve Goller Bolgesi turuna (45 €) katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo da Papa nın yazlık sarayı, Dunya nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Golu nu goreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Koyu ne varışımızın ardından koy icerisinde keyifli bir yuruyuş yapacağız. Yuruyuşun ardından Nemi Koyu nun unlu dağ cilekli turtasını tatmak ve alışveriş icin kısa bir serbest zaman. İtalya nın en unlu Outlet i olan Castel Romano Outlet e varışımızın ardından serbest zaman. Tur sonrası otelimize veya tercihen kent merkezine transfer. Akşam rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Roma Gece Turu (25€) veya Yemekli Gece Turu (55€) na katılma imkanı. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
3.Gun ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Napoli & Pompei (85€) turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pompei şehri M.S 79 yılında Vezuv Yanardağı nın patlaması sonucunda 18. Yuz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya cıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları gorme fırsatı bulacağız. Pompei acık hava muzesi ziyareti sonrası Napoli ye yola cıkıyoruz. Varışı takiben panoramik Napoli şehir turu. Şehir turumuzda Napoli nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yuzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma da bulunan San Pietro Meydan ından ve Pantheon dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dunya kultur mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
4.Gun ROMA - FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Floransa ya hareket ediyoruz. Guzergah uzerinde rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Orvieto turun katılma imkanı (25€). İtalya nın sanat ve genel tarihinde onemli bir yer edinen ve olağanustu doğal guzelliklere sahip olan Orvieto da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo sunun gorulmesinin ardından Floransa ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla unlu Ponte Vecchio koprusu, Medici Aile sinin Floransa ya hukum surduğu Palazzo Vecchio, Ronesans ın baş yapıtlarından olan Herkul ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan
Piazza Della Signoria, İtalya nın en yuksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo su ve kapısıyla unlu Vaftizhane gorulecek yerler arasındadır.Tur bitiminde Montecatini deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
5.Gun FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Toscana (75€) turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pisa da İtalya nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı goruldukten sonra San Gimignano ya yola cıkıyoruz. Kendinizi Orta Cağ da hissedecek olduğunuz San Gimignano da, 12. ve 13. yuzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterne Meydanı nı goreceğiz. Turumuz sonrası Siena ya hareket ediyoruz. Mahalle kulturunun baskın bir şekilde gorulduğu Siena da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gercekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
6.Gun FLORANSA - VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından Venedik e hareket ediyoruz. Guzergah uzerinde rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Bologna (25€) turuna katılma imkanı. Bologna şehir turumuzda Bologna nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore(Buyuk Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptun Ceşmesi,Eski Borsa Binası, Avrupanın ilk universite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri gorulecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Venedik e hareket. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda unlu San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden once son bir kez Venedik e baktığı Son Nefes Koprusu, Buyuk Kanal ve uzerinde bulunan Rialto Koprusu, Dukler Sarayı, Can ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi gorulecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Venedik in sembolu olan Gondol turu (25 Euro). Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
7.Gun VENEDİK - MİLANO
Sabah kahvaltısının Milano ya hareket. Guzergah uzerinde rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Verona-Garda Golu turuna katılma imkanı (50€). Turumuzda tarihteki en buyuk aşk hikayesine konu olmuş Romeo&Julietin evi, Verona Arena sı, değişik mimarisiye Scaligero Koprusu ve Verona Katedrali gorulecek yerler arasındadır. Verona turumuzun ardından Kuzey İtalya nın en guzel gollerinden birisi olan Garda Golu nu ziyaret edeceğiz. Tur sonrası Milano ya hareket. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya nın en buyuk 2. Kilisesi olan Milano Duomo su, Fortezza kalesi, dunyanın en unlu moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
8.Gun MİLANO - İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından ucak saatine bağlı olarak Bergamo Havalimanı na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 706 sayılı tarifeli seferi ile saat 13.55 de İstanbul a hareket. Yerel saat ile 17.40 de İstanbul a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW)- Roma(FCO)- ve Milano(BGY)- İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı ucak biletleri
  Havalimanı vergileri
  3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklamalar
  Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
  Tum şehirler arası transferler
  Panoramik Roma, Floransa, Venedik ve Milano şehir turları
  Şehir vergileri (25 Euro)
  Vaporetto ucreti (15 Euro)
  Profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
  Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Vize ucreti (120 Euro)
  Yurt dışı cıkış harcı bedeli
  Her turlu otel ekstraları ve kişisel harcamalar
  Opsiyonel turlar
  Muze ve oren yerleri giriş ucretleri
  Seyahat Sağlık Sigortası

Pasaport ve Vize :

  SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

Uçuşlar :

  PEGASUS HAVA YOLLARI İLE

Lütfen Dikkat :