Turlar


1. GUN ISTANBUL - TALLINN
Siz değerli misafirlerimizle Istanbul Ataturk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde Tatil.com kontuarı onunde saat 06:00 da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 08:15 te Turk Havayolları nın TK1423 sefer sayılı ucuşu ile Estonya nın Başkenti Tallinn e hareket ediyoruz. 11:35 te varışımıza istinaden şehir turumuz icin bizi bekleyen ozel otobuslerimiz ile alandan hareket. . En iyi korunmuş Ortacağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehirinde, UNESCO nun Dunya Mirası; olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik ozelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Buyuk Prens Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Kalesinin de bulunduğu Toompea Tepesi nden şehrin en guzel panoramik manzarasının fotoğraflarını cektikten sonra Kutsal St. Nicholas Kilisesi ne geciyoruz. Akşam rehberimiz eşliğinde şehri keşfetmeye devam ederken Tallinn in en guzel restoranlarında rezervasyon imkanı yakalıyoruz. Geceleme otelimizde.
2. GUN TALLINN - RIGA
Sabah kahvaltısının ardından Letonya nın Başkenti Riga ya hareket ediyoruz. . Yol ustunde Estonya nın eşsiz yeşilliklerine sahip şirin yazlık kasabası olan Parnu da mola veriyoruz. Riga ya varışımıza istinaden şehir turuna başlıyoruz. 1201 yılında kurulan Riga şehrinde, Old Town denilen tarihi merkezdeki şehrin eski ve korunmuş dokusuna tanık olacağımız onemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter s Kilisesi, Kutsal Karakafalar Kardeşliği Evi, Dome Katedrali, Buyuk ve Kucuk Guildhalls, St. Jacob s Kilisesi, Riga Kalesi, Ozgurluk Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla şirin sokakları gorulecekler arasında yer alıyor. Ardından otelimize geciyoruz, giriş işlemlerinin ardından serbest zaman. Riga nın kucuk ve şirin kafelerinde keyifli vakit gecirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ile rehberiniz tarafından duzenlenecek ekstra Rosengrals Akşam Yemeği turumuzu gercekleştiriyoruz. (40 Eur) Rosengrals Restoranı; eski Riga nın merkezinde bulunan, şehir limanından merkeze uzanan, gizli gecidin acıldığı 800 yıllık bir yapının mahzeninde kurulmuş, mum ışıklarıyla aydınlatılmış, dekorundan calışanlarına, yemeklerinden muziklerine, atmosferinden goz zevkine kadar her şeyi ile ziyaretcilerine Orta Cağ ziyafeti sunan harika bir tarihi Orta Cağ restoranıdır. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
3. GUN RIGA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Sigulda Orta Cağ Turuna katılabilirler. (50 eur) Riga ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya nın en guzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, nesli tukenmekte olan hayvanların bulunduğu Gauja Milli Parkı, Esrarengiz Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Muzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortacağ Avrupası nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağacları, ovaları, Gauja Nehri nden oluşan muhteşem doğası ile sizi buyuleyecek. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Jurmala Turuna katılabilirler(30 Eur) Letonya nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman icerisinde yer alan romantik ağac evleriyle Letonya nın sayfiye bolgesi bizleri bekliyor. Tertemiz cam kokulu havası, dingin atmosferi ile Jurmala bizleri bekliyor. Letonya nın en gozde sayfiye bolgesinde yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Riga ya geri donuyoruz. Geceleme Riga daki otelimizde.
4. GUN RIGA - VILNIUS
Sabah kahvaltının ardından Litvanya nın Başkenti Vilnius icin otelimizden hareket. Varışımıza istinaden şehir turu. Vilnius ta 1200 den fazla Ortacağ donemine ait yapı ve 48 adet buyuk kilise bulunuyor. Neris Nehri kenarında 1323 yılında Buyuk Duk Gediminas tarafından kurulan Vilnius ta; Şehir Meydanı, Vilnius Katedrali, Buyuk Duk Gediminas Kulesi ve Heykeli, St. Peter & St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve eşsiz amberleri gorebileceğimiz Amber Galerisi gezilecek yerler arasında yer alıyor. Daha sonra Subacius Tepesi nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını cekme fırsatımız oluyor. Ardından Vilnius un onemli bir sembolu olarak kabul edilen Dawn Kapısı nı da gezerek turumuzu tamamlıyoruz. Ardından elektriksel ve manyetik ozelliği ile bilinen yuksek enerjiye sahip Amber taşlarından alma fırsatı bulacağımız dukkanlara rehberimiz eşliğinde gidiyoruz. Baltık ulkelerinin en cok cıkarılan ve yaydığı enerji ile şifa bulunduğuna inanılan Amber taşı yuzyıllardır Baltık ulkerinde cıkarılıyor ve gunluk hayatlarında kullanılıyor. Geceleme otelimizde.
5. GUN VILNIUS - MINSK
Sabah kahvaltısının ardından Belarus un başkenti Minsk e hareket. Varışımıza istinaden şehir turu. Şehir turumuz esnasında Bağımsızlık Meydanı, Parlemento Binası, Zafer Meydanı, Kutsal Ruh Katedrali, St. Peter ve Paul Kilisesi goreceğimiz yerler arasındadır. Ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek şehirin 15 km dışındaki yemekli Stalin Hattı turuna katılabilirler. (50 Eur) Moskova nın duşmemesi icin Alman Ordusuna karşı Kızıl Ordu tarafından yuksek yerde konumlanmış bir savunma hattıdır. Stalin Hattı nda II. Dunya Savaşı nda kullanılan cok ceşitli silahlarla birlikte, kurulan savunma hattı ve siperleri de gezilebilir.
6. GUN MINSK
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak duzenlenecek Dudutki Koy Muzesi Turu icin hareket. (40 eur) Turumuzda, eski model araba ve motosiklet muzesi, el sanatları ve eski takılar sergisi, koy yakınındaki değirmenleri goreceğiz. Ayrıca yoresel el yapımı peynir eşliğinde şaraplar ve ekmeklerden tatma imkanı bulacaksınız. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.
7. GUN MINSK - KIEV
Sabah kahvaltısının ardından Kiev ucuşumuz icin hareket. Ukrayna Havayollarının PS894 sefer sayılı ucuş ile Ukrayna nın başkenti Kiev e hareket. Varışımıza istinaden şehir turu. Son yıllarda ihtilallerle dunya kamuoyunun gundemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar ın tarihindeki ilk başkent olma ozelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dunyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Panoramik turumuzda, Kiev in ana meydanlarını, Kiev in uyumayan sokaklarına ev sahipliği yapan Khreshchatyk Caddesini, Aya Sofya Meydanı nı, Ukraynalılar tarafından Kutsal kabul edilen Vatan Ana ve Lybid Anıtları nı goreceğiz. Tur sonrası otelimize yerleşme. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak duzenlenecek sınırsız vodka ikramlı Ukrayna Gecesi Turu na katılabilirler.(60 eur) Gecede Ukrayna yerel halk muzikleri eşliğinde Ukrayna mutfağının leziz yemeklerinden tatma imkanı bulacağız. Yemek sonrası otelimize donuş. Geceleme otelimizde.
8. GUN KIEV
Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek İkinci Dunya Savaşı Muzesi turuna katılabilirler. (35 Eur) Kiev deki 2. Dunya Savaşı Muzesi, bu savaşa ilişkin dunyadaki en buyuk muzelerden biridir. Acık ve kapalı kısımlardan oluşur. Acık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dunya savaşında kullandığı savaş ucakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dunya savaşına ait butunuyle orijinal olarak saklanmış arac gerecleri yakından gorme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en carpıcı orneklerle goreceğiz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak duzenlenecek Pecerskaya Manastırı ve Mikro Minyatur Muzesi Turu (45 Euro) icin hareket. 11. Yuzyıldan gunumuze ozenle korunmuş Pecerskaya Lavra Manastırı, icinde 18 kiliseyi barındırmaktadır ve ayrıca UNESCO Dunya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar icin kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Mikro Minyatur muzesinde ise ancak Mikroskop yardımı ile gorebileceğiniz eserler sizi buyuk şaşkınlık icerisinde bırakacak. Coğu Guinness Rekorlar Kitabına giren bu eserleri bırakıp muzeden cıkmak pek kolay olmayacak. Oğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak duzenlenecek olan Kultur ve Alışveriş Turu na katılabilir (30 Euro). Turumuz esnasında Kiev in tarihi sokaklarını, mahallelerini ve metro hattını gezeceğiz. Kiev in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Gunde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki istasyon olan Arsenalna 105.5 metre derinlikte yer almaktadır. Ardından Unlu Andreyevski Yokuşu nda Alışveriş imkanı bulacağız. Dnepre Nehrinin manzarası, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş icerisinde pek cok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek, Dinyeper Nehri nde tekne turuna katılabilirler. (45 Euro) Turumuz esnasında, Avrupa nın bu en buyuk nehirlerinden birini tekneyle gezip gunun yorgunluğunu şampanya ve kokteyl eşliğinde atarken, Kiev in akşam manzarasını en guzel yerlerden seyredeceğiz. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.
9. GUN KIEV - ODESSA
Sabah kahvaltısının ardından Karadeniz in Ibiza sı olarak bilinen Odessa ya doğru yola cıkıyoruz. Yol uzerinde, tum dunyadaki yahudilerin ziyaretleri sonrası Hacı mertebesine ulaştıkları, 2. Dunya Savaşında toplu katliamların yapıldığı Uman şehrinde kısa bir tur yapıp, dinlenmek icin mola veriyoruz. Sonrasında Odessa yolculuğumuza devam edip şehre varışımızı takiben şehir turuna başlıyoruz. Bir zamanlar Tatarlar ın ve Osmanlılar ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi nin bulunduğu Odessa da Ruslar, 1700 lerin sonlarında şehrin hakimiyetini ele gecirmişlerdi ve bu kent, 1800 lu yıllarda, St. Petersburg ve Moskova dan sonra, Rusya nın ucuncu buyuk kenti haline gelmişti. Gunumuzde Karadeniz in İbiza sı olarak adlandırılan ve Ukrayna nın ucuncu buyuk kenti olan Odessa, Ruslar dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz in değil, Doğu Avrupa nın da en guzel şehirlerinden biridir. Ayrıca, Odessa Opera Binası, Carice 2. Katerina Anıtı, dunyaca unlu Potemkin Merdivenleri nin yanı sıra, eşsiz barok mimari orneklerini goreceğiz. Turumuzun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen konuklarımız, kentin arac trafiğine kapalı sokaklarında ya da renkli plaj partilerinde gecenin tadını cıkartabilirler. Geceleme otelimizde.
10. GUN ODESSA
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Katakomplar turu (50 Euro). Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl once inşa edilmiş olan bu yeraltı tunelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tuneller, Odessa nın İkinci Dunya Savaşı nda Nazi Almanyası nın işgaline uğradığı uc yıl boyunca, yerel direnişciler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişciler, bu sure boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde gecirmişlerdir. Turumuzda, o donemin orjinal eşyalarını gorerek, yeraltı labirentlerinde uc yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Degustosyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler.(50 Euro) 1899 Yılında Odessa da satın aldığı Konyak Fabrikasını gunumuze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya da Konyak ve Vodka kralı olarak bilinmektedir. Uretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak uretim tekniklerini, detaylarını ve uretim aşamalarını goreceğiz. Geceleme otelimizde.
11. GUN ODESSA - ISTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından ucuşumuz icin havalimanına hareket. Pasaport ve check-in işlemlerimizin ardından Turk Havayolları TK468 sefer sayılı ucuşu ile 21:35 te Istanbul a hareket. 23:10 da varış. Turumuzun sonu. Eve Hoşgeldiniz!


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Turk Havayolları ile IST - TLL - ODS - IST parkurunda ekonomi sınıfı ucuşlar,
  Havalimanı vergileri,
  10 gece oda kahvaltı konaklama,
  Tallinn, Riga, Vilnius, Minsk, Kiev ve Odessa da yapılacak olan şehir tanıtım turları,
  Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,
  Tum şehirlerarası transferler,
  Minsk - Kiev Arası ekonomi sınıf ucuş
  Otel vergileri,
  Profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Yurtdışı cıkış fonu - 15 TL,
  Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
  Şofor ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

Pasaport ve Vize :
Uçuşlar :

  TÜRK HAVA YOLLARI İLE

Lütfen Dikkat :

ERKEN REZERVASYON FIRSATI

15 ŞUBAT 2017 TARIHINE KADAR ALINAN REZERVASYONLARDA ODA BAŞI 200 EURO INDIRIM

UYGULANACAKTIR.