Turlar


1. Gün İstanbul-Paris- New York
Yolculuğumuza Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tura Turizm kontuarı önünde rehberimiz ve yetkililerimiz ile buluşarak başlıyor ve Air France Havayolları'nın sabah uçuşu ile Paris'e hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte Air France Havayolları'nın bağlantılı uçuşu ile New York'a hareket ediyor ve akşam saatlerinde varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak otele transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.
2. Gün New York
Kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte “Amerikan Rüyası”nın başkenti New York'u daha yakından tanıyacağımız şehir turumuza başlıyoruz. New York; ticaret, finans, medya, sanat, moda, araştırma, teknoloji, eğitim ve eğlence sektöründe önemli katkı yaptığından dolayı küresel kent olarak anılmaktadır. Önemli bir uluslararası diplomasi merkezi olan kent, dünyanın kültür başkenti olarak tanımlanır. Devasa gökdelenleri, kozmopolit yapısı, Özgürlük Heykeli, taksileri, köprüleri ve barındırdığı nice farklı unsuru ile sayısız filmlere de ev sahipliği yapmış olan Amerikan Rüyası'nın başkenti olan New York, aynı zamanda kültürlerarası bir kavşak olarak nitelendirilmektedir. Bu mega şehir, dünyanın çok farklı noktalarından gelen çeşitli kültürleri bambaşka bir kültürel yapıya çevirmiş olma özelliğine sahiptir. İhtişamın ve yoksulluğun, gelenek ve modernitenin iç içe olduğu New York, her dil ve her ten rengini sokaklarda görebileceğimiz yegâne şehirlerden bir tanesidir. 1920'li yıllarda Jazz müziğin merkezi olan New York'ta o dönemlerde müzik yapmak ağaçtaki en büyük elmayı kapmakla eş değer görülmüş olduğundan ötürü, “Big Apple” yani “Büyük Elma” takma adını da almıştır. Şehir turumuz sırasında Madison Square, Birleşmiş Milletler Binası, Central Park, Rockeffeller Center, Dünya Ticaret Merkezi ve Times Meydanı göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Turumuz sonrası dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
3. Gün New York
Bugün sanatın, kültürün, eğlence ve alışverişin başkenti New York'u kendi frekansımız ile keşfetmek için serbest zaman ayırıyor ve her yaşa, her zevke hitap eden bu dünya metropolünü doyasıya yaşamak için günümüzü değerlendirme şansına sahip oluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği yarım günlük Özgürlük Heykeli & New York'un Vazgeçilmezleri turuna katılabilirler. Metro ile ve yürüyerek yapılacak bu turda göreceğimiz yerler arasında İkiz Kuleler'in yıkıldığı yer olan “Sıfır Noktası Anıtı”, Brooklyn Köprüsü, Dünya Ticaret Merkezi, Özgürlük Heykeli'nin bulunduğu Liberty Island ve 1892-1954 seneleri arasında göçmenlerin kontrol noktası olan Ellis Island görülecek yerler arasında yer alıyor. Geceleme otelimizde.
4. Gün New York- Santa Monica - Los Angeles
Kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ediliyor ve Melekler Şehri'ne doğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası dinlenmek üzere otele yerleşiyor ve akşam arzu eden misafirlerimiz ile birlikte rehberimizin düzenleyeceği Santa Monica turunu gerçekleştiriyoruz. Sokak sanatçılarının gösterileri ile dolu ışıl ışıl Santa Monica'da bulunan şık kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğunuzu atabilir, akşam yemeğinizi bu güzel yerde bulunan restoranlardan birinde alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
5. Gün Los Angeles - San Diego - Los Angeles
Kahvaltı sonrası Melekler Şehri Los Angeles'ta panoramik bir tura çıkıyoruz. Hollywood Bulvarı, Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak Tiyatrosu (yeni ismi ile Dolby Theater), ünlü film galalarının yapıldığı Çin Tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu'nu görüyoruz. Sonrasında ise Sunset Strip Bulvarı ve Santa Monica Bulvarı'nı geçerek Beverly Hills'e geliyoruz. Burada Beverly Hills'in meşhur sembolünü görüyoruz Daha sonra Pretty Woman filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive'da kısa bir yürüyüş yaparak Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikâmet adresi olan Beverly Willshire Hotel'i görüyoruz. Burada Olvera Caddesi, Los Angeles şehrinin silüetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğundaki tarihi merkezler göreceğimiz diğer yerler arasında. Şehir turumuz sonrasında San Diego'ya doğru yola çıkıyoruz. Birleşik Devletlerin güneybatı köşesinde Meksika'nın kuzey sınırı üzerinde yer alan San Diego, Pasifik Okyanusu boyunca yerleşmiş olan muhteşem yarımadaları, hayran bırakan plajları ve parklarıyla sizi kendine mıknatıs gibi çeker. Bu turda panoromik bir şehir turu sonrasında, fokları ve plajlarıyla ünlü La Jolla'ya uğrayacak, daha sonra okyanusun kıyısında çok şirin kafelerin ve hediyelik eşyalar satan dükkânların bulunduğu Sea Port Village, Top Gun filminin çekildiği Midway uçak gemisi, Downtown'in kalbi olarak anılan ve San Diego'nun sembolü haline gelmiş Gas Lamp Quarterını ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde.
6. Gün Los Angeles
İsminin anlamı “Melekler Şehri” olan, Amerikan film sektörünün doğduğu şehir Los Angeles'ı kendi zevklerimize göre keşfe çıkmak için serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Universal Stüdyoları turuna katılabilir ve bu stüdyoların neden dünyanın 1 numaraları stüdyosu ve eğlence parkı olduğunu daha iyi anlayabilirler. Universal Stüdyoları dünya sinema tarihinin ve teknolojisinin 100 seneye varan deneyiminin en önemli ürünü olarak karşımıza çıkıyor. 40'ın üzerinde şov, film seti ve eğlence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefeslerinizi keserek filmlerin içinde olduğunuz hissini yaratacaktır. Geceleme otelimizde.
7. Gün Los Angeles- Malibu -Las Vegas
Kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte “Melekler Şehri“ Los Angeles'dan “Günahlar Şehri” olarak da bilinen Las Vegas'a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Malibu'ya uğruyoruz. Malibu Ülkenin ve hatta Hollywood dünyasının birçok ünlüsüne ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle, sinema dünyasının yıldızlarının tercih ettiği bir yer olarak öne çıkan Malibu içinde birçok ünlü film yıldızını bir markette alışveriş yaparken veya sokakta yürüyüş yaparken görebilirsiniz. Malibu'nun yaz-kış yani sürekli oturanları: tepeler üzerinde bulunan kartal yuvası benzeri devasa evlerde otururlar. Geniş arazili ve ağaçlarla çevrili bu evlerin hepsi okyanus cephelidir ve güzel bahçeleri bulunmaktadır. Büyük olasılıkla, Malibu'nun en büyük çekim özelliği olan, okyanus ve güneşin batışı, bu mekanlardan izlenebilmektedir. Bu mekanların bir diğer özelliği ise, otobüsler veya yürüyerek ulaşılamayacak yerlerde bulunmalarıdır ki, bu evlerde oturan ünlüler, kendilerine ait özel hayatlarının paparazziler veya bir kısım ziyaretçiler tarafından etkilenmesini istemezler. Malibu'nun bu ünlü zengin evlerinin yanında: diğer bir özelliği, elbette kumsalları ve okyanustur. Buradaki geniş ve güzel kumsallarda eksik olmayan bir rüzgar vardır. Bu rüzgar sayesinde, yöre, dünyanın en iyi sörf alanlarından birisi olarak seçilmiştir. Turumuz sonrasında Las Vegas'a doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile birlikte şehri yakından tanıyacağımız turumuzu gerçekleştiriyoruz. Las Vegas Amerika'nın ikinci eyaleti olan Nevada'da, bir çölün ortasına kurulmuş büyülü bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Kumarhaneleri, gece hayatının sıralandığı “Strip”i ile meşhur olan Las Vegas, misafirlerine eğlencenin sınırlarını zorlayacak bir deneyim yaşatıyor. Otelimize yerleşme sonrasında gece ışıkları altında Las Vegas'ın ünlü Strip Caddesi'nde yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyor ve Bellagio Hotel'in hemen önündeki büyük havuz şovunu hep birlikte izledikten sonra serbest zaman ayırıyoruz. Las Vegas'ın sayısız kumarhanelerinde şansınızı deneyebilir veya bu büyülü şehrin sabahlara kadar süren ışıltılı dünyasına katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
8. Gün Las Vegas
Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde dünyaca ünlü markaları çok ucuz fiyatlara alabileceğiniz Las Vegas'ın en büyük outleti Premium Outlet'e giderek 4 saatlik alışveriş turumuza katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
9. Gün Las Vegas
Kahvaltı sonrası rehberimizin düzenleyeceği Red Rock Kanyon Macerası ve Freemont Street Experience turumuz. Grand Kanyon benzeri olan ve Las Vegas'a sadece 45km uzaklıkta bulunan Red Rock Kanyon endemik taş yapısına sahiptir. Bu gezimizde muhteşem bir doğa harikasına tanıklık ediyor ve Hoover Dam, Fremont Street deneyimini de yaşıyoruz. Turumuz sonrası Las Vegas'taki otelimize dönüyor ve serbest zaman ayırıyoruz. geceleme otelimizde.
10. Gün Las Vegas - Los Angeles - Paris
Kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Los Angeles'a doğru yola çıkıyoruz. Los Angeles'a varışımız ile birlikte havalimanına transfer olacağız ve Air France Yolları'nın uçuşu ile İstanbul'a doğru hareket edeceğiz. Geceleme uçakta.
11. Gün Paris - İstanbul
Paris'e varışımıza takiben aktarmamız gerçekleşiyor ve Air France Hava Yolları'nın uçuşu ile İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  -Air France ile İstanbul - New York // Los Angeles - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  -Yerel Havayolu ile New York-Los Angeles uçak bileti
  -New York da 3 gece Paramount Hotel vb otellerde oda - kahvaltı konaklama
  -Los Angeles da 2 gece Marriott Hotel vb otellerde oda - kahvaltı konaklama
  -Las Vegas da 2 gece Monte Carlo Hotel vb otellerde oda - kahvaltı konaklama
  -Programda dâhil olduğu belirtilen tüm transferler
  -Havalimanı ve güvenlik vergisi
  -Türkçe rehberlik hizmeti
  -Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  -Vize ücreti ve servis bedeli (205 €)
  -Her türlü kişisel harcamalar
  -Programda dahil olduğu belirtilmeyen geziler
  -Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
  -Amerika içi uçuşlarda birinci valiz için $25 ücret alınmaktadır. İkinci valiz $35.
  - Bahşişler (Kişi Başı 25-30 USD civarında)

Pasaport ve Vize :

  VİZE GEREKMEKTEDİR.

Uçuşlar :

  AIR FRANCE HAVA YOLLARI

Lütfen Dikkat :