Turlar


İstanbul - Stuttgart - Strasbourg

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tura Turizm deskinde yetkililerimiz ve rehberimiz ile saat 06.00'da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Türk Hava Yolları'nın TK1701 sayılı seferi ile saat 09.20'de Stuttgart'a hareket ediyoruz. Yerel saatle 10.30'da Stuttgart'a varışımızın ardından özel aracımızla Strasbourg'a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Strasbourg'a varıyoruz. Varışımızla beraber şehir turumuza başlıyoruz. Strasbourg'un meşhur evlerinin bulunduğu Fransa ve Almanya'nın en iyi korunan bölgesi olarak adlandırılan eski şehir bölgesinde Notre Dame Katedralini, Rohan Sarayı'nı, Avrupa Parlamentosu'nu ve İnsan Hakları Mahkemesi Binaları'nı dışardan ziyaret ediyoruz. Akşamüstü dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan şehrin üzerine kurulduğu ünlü Ren nehrinde kısa bir tura katılabilirler. Strasbourg sadece katedrali ve Avrupa Parlamentosu binaları ile değil, aynı zamanda leylekleri ve nane çayı ile de ünlüdür. Her seyahatten bir takım yeni alışkanlıklar ile dönülüyor ise Strasbourg'un bize hediye edeceği en güzel alışkanlığın nane çayı olacağını inanıyoruz. Tur sonrası otele transfer ve geceleme Strasbourg'da.
Strasbourg - Colmar - Strasbourg

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Colmar turumuz için yola çıkıyoruz. Dünyaca ünlü şarap bölgesinde ilk durağımız 9. yüzyılda inşasına başlanmış Haut-Koningsburg Şatosu. Fransızların efsanevi Kralı Charlemagnele anılan bu şato bütün Alsace bölgesine kuş bakışı bir noktada yer almaktadır. Bu büyüleyici ziyaretin ardından Colmar'ın merkezine hareket ediyoruz. Colmar, rengârenk çiçeklerle bezeli, özenerek tasarlanmış evleri, sokakları; sonsuz gibi görünen o üzüm bağları arasında uzanan yolları ve lezzetli yerel şarapları ile ünlü bir şehir. Varışın ardından yapacağımız geziye, birçoğumuzun hafızasına kazınmış bir fotoğraf karesi ile başlayacağız. Nehir kenarına bir süs gibi dizilmiş rengârenk evleri ile Küçük Venedik olarak bilinen bu yerin, bu kadar az tanınmış, bu güzel kente ait olması, görenleri şaşırtıyor. Ardından farklı yüz ifadeleri ile dekore edilmiş, 1609 yılında yapılmış Mason Des Tetes, St. Martin Katedrali'ni görüyor ve şehir merkezine doğru yürüyoruz. Dikkatimizi çeken birçok ev arasında şehrin sembolü olan Pfister'in evinin bulunduğu kasaba meydanında mola veriyoruz. Molanın ardından Alsace bölgesinde yetişen üzümlerden yapılan şarapları tadacağımız tipik bir Fransız evine hareket ediyoruz. Bir üzümün, dalından koparıldıktan sonraki sürecin anlatıldığı tanıtım sonrası, çeşitli şarapları tadıyoruz ve dilerseniz damak tadınıza en uygun şaraplardan alma şansına sahip oluyoruz. Bu lezzetli molanın ardından Strasbourg'a doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.
Strasbourg - Heidelberg - Strasbourg

Kahvaltı sonrası Almanya´nın en eski şehirlerinden biri olan romantik Heidelberg'e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından tarih kokan Almanya'nın en eski üniversitesi olan Heidelberg Üniversitesi, Alman İmparatorlarının yuvası Heidelberg Sarayı ve eski köprüyü panoramik geziyoruz. Tarihi eserlerin yanı sıra aynı zamanda 1.5 kilometre uzunluğu ile Almanya'nın en uzun alışveriş caddelerinden biri olma özelliğini de taşıyan meşhur merkez caddesi (Hauptstrasse), bu caddeye sıralanmış cafeler, cafelerde oturan öğrenciler, bey ve hanımzadeler de kesinlikle görülmeye değer bir tablo oluşturuyor. Eski şehiri (Altstadt), Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Heidelberg kesinlikle unutamayacağınız şehirler listesinde yerini alacak nitelikte. Turumuzun ardından Strasbourg'a dönmek üzere yola çıkıyoruz. Yeni yılı karşılayacağımız bu gece ister özel programlara katılabilir, isterseniz Strasbourg sokaklarında eğlenenlerin arasına katılıp unutulmaz bir gece geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.
Strasbourg - Stuttgart - İstanbul

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp Stuttgart Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. Türk Hava Yolları'nın TK1704 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.40'da İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19.45'de İstanbul'a varışımızla turumuz sona eriyor. Bu seyahatte bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  - Türk Hava Yolları ile İstanbul - Stuttgart / Stuttgart - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti,
  - Strasboung'da 3 gece 4* Mercure Hotel vb. oda kahvaltı konaklama,
  -Programda dâhil olduğu belirtilen tüm transferler,
  - Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar,
  - Havalimanı ve güvenlik vergisi,
  - Türkçe rehberlik hizmeti
  - Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  - Vize ücreti ve servis bedeli (Kişi Başı 120 €),
  - Her türlü kişisel harcamalar,
  - Programda dahil olduğu belirtilmeyen geziler,
  - Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),
  - Öğle ve akşam yemekleri,
  - Şehir Vergileri (Gecelik - kişibaşı 3- 5 €)
  - Müze ve Ören Girişler
  - Rehber ve Şöför bahşişleri (Günlük +/- 5€)

Pasaport ve Vize :

  SCHENGE VİZESİ

Uçuşlar :

  TÜRK HAVA YOLLARI

Lütfen Dikkat :

- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
- Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
- Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.